18 yıldır 4’lü oynatan takıma 3 gün sonra 3’lü oynattı

Futbol yorumcusu Fırat Günayer, Beşiktaş’ta etkisi devam eden sistem tartışmasına dair açıklamalarda bulundu.

18 yıldır 4’lü oynatan takıma 3 gün sonra 3’lü oynattı
A+
A-
10 Ağustos 2022 10:35

Kişisel youtube kanalı Rabona’da konuşan Günayer, şunları aktardı:

HEP 3’LÜ OYNATTIYSA O SİSTEMİ BİLİYORDUR 

Beşiktaş sezona mutlu sağlıklı, huzurlu bir şekilde giremedi. Bu çok net. Üç gün kala, dört gün kala sistem değişirse bu bocalamanın olması çok normal. Beşiktaş bence çok net bir sistem karmaşası yaşıyor.

Şöyle düşünelim… Valerien Ismaël geldi, basın toplantısında “Ben yüz elli maçta 3’lü oynattım, bu benim ihtisas alanım. Bu konuda uzmanım” dedi.  Bu arada kariyerinde 3’lüde uzman olabilir. Yani hep böyle oynattıysa biliyordur o sistemi.

18 YILDIR 4’LÜ OYNAYAN TAKIMA 3 GÜN SONRA 3’LÜ OYNATTI

Ama şimdi işin garibi; neredeyse 18 yıldır 4’lü defans oynayan takıma geldi ve 3 gün sonra 3’lü oynattı, Trabzon deplasmanında. 18 yıldır bir takım dörtlü oynuyor. Sen üçüncü günü geliyorsun; dördüncü gününde Trabzon’da öyle oynuyorsun.

Yani aslında bu, hocanın bu sisteme ne kadar inandığını gösteriyor. Sekiz hafta böyle oynadı. Kampta böyle çalıştı. Transferi buna göre yaptı. Ve dört gün kala sistemin değişmesinin elbette sancıları olacaktır. Bu çok sağlıklı bir durum değil.

4’LÜ HERKESİN HOŞUNA GİTTİ AMA… 

4’lüye dönmesi, takımın 4’lü oynaması herkesin hoşuna gitti, çok güzel… Ama 4’lüyü görebildik mi? Yani 4’lü ile 3’lü oyun arasında çok fark var mıydı ? 4’lüyü çok mu iyi oynadı Beşiktaş?

İlk isabetli şut 44’üncü dakikada geldi. İlk yarıda ne yaptığını doğru düzgün bilmeyen bir Beşiktaş. Hep diyorlardı ya, Ghezzal forvet arkasında çok etkisizdi… Ghezzal ilk yarıda da çok etkisizdi. Hiçbir şey yapmadı. Hatta iddia ediyorum, Beşiktaş’taki en kötü maçlarından biriydi. Frikik falan atamadı.

Ben bunu hep yoğun kamp dönemine bağlıyorum ve ikinci üçüncü haftadan sonra takım daha diri hale gelecektir diye söylüyorum. Ama bir sistem sorunu olduğu belli.

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.