250 tane imzayı toplayamayan zaten aday olmasın

Başkan Fikret Orman, Pazar sabahı Beşiktaş dernekleriyle No:1903 Akatlar’da bir araya geldi.

29.04.2019
355
A+
A-

Keyifli bir ortamda geçen organizasyona Türkiye’nin her yerinden dernek başkanları ve temsilcileri katılırken, Beşiktaş İkinci Başkanı Serdal Adalı’nın kahvaltıda yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Beşiktaş için önemli bir dönemde olduklarının altını çizen Başkan Orman, takımlarına güvendiklerini ve bu sezon camianın da desteğiyle şampiyon olacaklarını ifade etti.

Yaptığı konuşmada 12 Mayıs’ta gerçekleşecek Seçimli Genel Kurul’a ilişkin de önemli açıklamalar yapan Fikret Orman, büyük ihtimalle seçime tek olarak aday gireceğini açıkladı.

Başkan Fikret Orman’ın seçim süreci ile iligli yaptığı açıklamalardan GundemBesiktas.com editörlerinin yaptığı derlemeler şu şekilde; ”Bu seçim benim son seçimim tüzüğümüz gereği bir daha aday olamıyorum. Kimi desteklersiniz, kime oy verirsiniz orası sizin bileceğiniz iştir, benim sizlerden ricam 12 Mayıs’ta Genel Kurula katılım sağlamanızdır.

1000’e yakın imza ile Çarşamba günü ilk listemizi vereceğiz. Hiç kimseye bir baskımız olmadı. Kimseye imza atma bize at diye bir şey söylemedik. Bu bir yarıştır fakat tüzüğümüzün de gerektirdiği kuralları var. Burası kimsenin reklam yapma yeri değildir. 5 senesi dolan her üye aday olabilir fakat potansiyeli olanların aday olması için bir kural getirdik. 2013 yılında Sayın Serdal Adalı ile yarışırken bunu ilk kez uyguladık.

Bu işin kontrolü Divan Kurulumuzdadır. Bizim kimsenin işine karışmak haddimiz değildir. Divan’ımız bir karar veriyor ya noterden onaylı getireceksiniz imzaları ya da divan kurulunun şahitliğinde ıslak imza atılacak diyor. Neden diye sorduğumda da eğer bir üyenin yerine imza atılırsa, o üye durumu mahkemeye taşıyabilir ve seçim iptal olabilir dediler ben de bizim için sorun değil dedim.

Buradan bir mağduriyet yaratmak Beşiktaş’a yakışan iş değil. Beşiktaş’a Başkan Adayı olmak isteyen 250 tane imzayı toplayıp gelecek. Zaten 250 tane imzayı toplayamayan kişi de aday olmasın zaten.

Biz istikrardan yanayız. Bu döneme kadar kiminle beraber çalıştıysak o kurulları destekleme kararı aldık. Beşiktaş’ta iktidar savaşı kurullar üzerinden olmaz. Aday olmak isteyen genel kurul üyelerini ikna edecek aday olacak. Beşiktaş Kulübü ayak oyunları yapılacak yer değil.

Aday çıksın çıkmasın Beşiktaş bizim Beşiktaş’ımız. Beşiktaş’ın huzurunu bozmaya çalışanlara izin vermeyelim. Öyle gözüküyor ki tek başımıza gireceğiz seçime. Tek başımıza girsek bile Genel Kurul üç senede bir yapılıyor. Tüm Beşiktaşlıları orada görmek istiyoruz.”

GundemBesiktas.com

MÇK Modern Çağ Koleji
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.