41 kere Maşallah

GundemBesiktas.com yazarı Ali Engin’in maç yazısı.

03.12.2019
456
A+
A-

Hafta içi UEFA kupasında S Bratislava maçının son 15 dakikasındaki futbol hepimizi umutlandırmıştı aslında.
Gözle görülür bir düzelme vardı, Bu akşam Kayserispor karşısında Uzun zamandır alışık olmadığımız bir baskı ile başladılar maça, baskının sonucu ilk yarıya 3-0 ‘lık skorla önde gitti.
İşte özlediğimiz BEŞİKTAŞ buydu.

Sezon başında oynanan oyunda yan pas yapa yapa bir haller oluyor, karşı rakip kaleye gidemiyor, bırakın onu kaleye şut dahi çekemiyorduk. Beşiktaş’ı izlemek ızdırap veriyordu resmen. Abdullah hocaya söyleye söyleye dilimizde tüy bitmişti resmen. O eski Beşiktaş gitti yeni bir Beşiktaş geldi.

Bu akşam Takımda herkes kaytarmıyor aksine bir şeyler yapmak için emek verdi. Alverleri, verkaçlar ile paslaşmaları oyunu terse çevirmeleri hızlı olunca gol pozisyonlarıda bolca bir ilk yarı izledik. Pas vardı, verkaç vardı, şut vardı, Kafa vardı futbol izleyicisine keyif veren ne varsa bu akşam Beşiktaş’ın oynamış olduğu oyunda hepsi vardı. Kısacası bu akşam Beşiktaş’ın ilk 45 dakikalık oynadığı futbol bana büyük keyif verdi. Bütün futbol zevkini bana tattırdı.
İlk yarı Beşiktaş yakaladığı pozisyonları gole çevirse ortaya büyük fark çıkardı, ilk yarıyı 3-0 gibi net bir skorla soyunma odasına giden Beşiktaş’lı futbolcular karşılaşmanın 2. Yarısında frene bastılar ve oyunu rölantiye aldılar.

Bir anlık gevşemeleri gol yemelerine sebeb oldu, o an nerdeyse ikinci golüde kalesinde görecektiki çabuk toparlandılar. Maçın son anında attıkları gol ile skoru 4-1 yapıp haftayı 3 puanla kapatıp tırmanışını sürdürdü ve ilk 3 sıradaki yerini aldı.

Abdullah hoca Atiba&Oğuzhan, N’Koudou&Lens ve son olarak Diaby&GüvenYalçın değişikliği yaparak oyuncularana şans vererek onları kazanma yoluna gitti. Oğuzhan oyuna girip bir asist yaparak maçı tamamladı, Lens ise oyuna girdiği andan sonra etkili göründü. Beşiktaş’ın oyun olarakta yükselişi sürüyor, takıma bir Özgüven geldiği açık ve net..

Maçın adamı; Bu akşam sahada yine her zamanki gibi sahada basmadık yer bırakmayan 36’lık delikanlı Atiba’ydı kilidi açan golü atıp bir o kadar sahada mücadele etti. Hemen yanında ElNeny ile müthiş bir uyum sağladılar ve ikili oluşturdular

Ali Engin

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.