Akpolat: Deyişler Yeter ablamıza ışık olsun

Beşiktaş Belediyesi’nin hazırlıklarını çok önceden yaptığı UNESCO 2021 yılı Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran Yılı anma etkinliğinde seslendirilen duygu yüklü deyişler trafik kazasında hayatını kaybeden CHP İstanbul önceki dönem İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş ve eşine ithaf edildi.

A+
A-
29 Aralık 2021 15:28

UNESCO 2021 yılı Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran Yıl Anma etkinliği kapsamında Anadolu’ya Işık Saçan Erenler ve 7 Ulu Ozan Kabul edilen Seyyid Nesimi, Şah İsmail Hatayi, Fuzuli, Yemini, Virani, Pir Sultan Abdal ve Kul Himmet, Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde ‘Yedi Ulu Ozan’ isimli programla anıldı.

Mustafa Kemal Merkezi’nde düzenlenen anma etkinliğine Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil, Beyoğlu İlçe Başkanı Ali Asker Ekici, Fatih İlçe Başkanı Soner Özimer, Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, STK temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı. Anma programında, yedi ulu ozanın Alevi-Bektaşi inancının temel taşı olduğu vurgulandı. Anma programında Dertli Divani, Mercan Erzincan, Özge Çam Doğan, Ali Rıza Albayrak, Hüseyin Albayrak ve Gülseven Medar ulu ozanların deyişlerini seslendirdiler. Anma programında söz alan Dertli Divani, Yedi ulu ozanı saygıyla andığını belirterek, Halkın, toplumun dili olan, gönüllerinde yaşayan halk ozanlarını, ozan geleneğini genç kuşaklara anlatmanın önemine değindi.

“YETER ABLAMIZ VE KIYMETLİ EŞİNE IŞIK OLSUN”

Programın sonunda seslendirilen deyişlerle izleyicilerden yoğun ilgi gören sanatçılara kendileri adına Tema Vakfı’na yapılan ağaç bağışlarının düzenlendiği birer plaket sunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, CHP İstanbul İl Sekreteri iken siyasi çalışma arkadaşı ve ablam dediği CHP önceki dönem İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş ve eşini elim bir trafik kazasında kaybetmenin derin acısını yaşadığını ifade ederek, “Bugün büyük bir acımız var. Halka olan sevgisini yakından bildiğim Yeter ablamızı bugün kaybettik. Çok fazla bir şey söyleyecek durumda değiliz. Acımız büyük. Bu gece seslendirilen deyişler Yeter ablamız ve kıymetli eşine ışık olsun.” dedi.

Kaynak: yasamgazetesi.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.