Avrupa Konseyi’nden Beşiktaş Belediyesi’ne “Şeref Bayrağı”

Beşiktaş Belediyesi, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından verilen Avrupa Ödülü’nün ikinci basamağı olan ‘’Şeref Bayrağı’’nı almaya hak kazandı.

Avrupa Konseyi’nden Beşiktaş Belediyesi’ne “Şeref Bayrağı”
A+
A-
11 Mayıs 2023 09:47

Hayata geçirdiği başarılı projelerle birçok ödülü almaya hak kazanan Beşiktaş Belediyesi, Avrupa Ödülü’nü almaya bir adım daha yaklaştı. Beşiktaş Belediyesi, Fransa’nın Strazburg kentinden yer alan Avrupa Konseyi tarafından ‘’Şeref Bayrağı’’na layık görüldü.  Kardeş şehir ilişkileri, Avrupa etkinlikleri, Avrupa ve uluslararası dayanışma çalışmalarını büyük bir titizlik ve başarıyla yürüten Beşiktaş Belediyesi ‘’Şeref Bayrağı’’nı almaya hak kazandı.

Avrupa Ödülü’nün işleyiş mekanizmasının birinci basamağını Avrupa Diploması, ikinci basamağını Şeref Bayrağı, üçüncü basamağını Şeref Plaketi, 4. ve son basamağını ise Avrupa Ödülü oluşturmakta.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; “AB Erasmus+ projeleri ile gençlerimizin gönüllülük faaliyetlerine katılmalarına destek olurken, kardeş şehirlerimiz ve üye olduğumuz birliklerle iş birliği içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Beşiktaş Belediyesi, geçtiğimiz Şubat ayında da Strazburg’da yapılan törenle de 2022 Avrupa Demokrasi Haftası kapsamında ‘Yılın Partner Kuruluşu’ unvanını almaya hak kazanmıştı.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.