Genius Hotel İstanbul

Ayrılması gereken futbolcuların hala gönderilememesi, yönetici kalitesinin eksikliğidir

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Mehmet Kaynak, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

02.10.2020
A+
A-

Sayın Başkan, taraftara ümit veren dergideki yazınızı okudum. Her zamanki iyi niyetiniz ve dürüstlüğünüzle yazılmış yazı. Ancak ekonomik istikrarın sağlanması ve borçların azalması hem tasarruf hem de futbol takımımızın başarısına bağlıdır. Tasarruf zaten yaptığınız bir şey. Ama futbol takımımızın lige kötü başlaması, transferlerin doğru yapılamaması ve eksik bölgelere hala kaliteli transferlerin yapılmayışı ve 5 Ekim’e kadar da yapılacağından kuşku duymamız, bu yılın da kayıp bir yıl olacağı düşüncesini hakim kılmaktadır. Taraftar ne yazık ki umutsuzdur, geleceğe umutla bakamamaktadır.

Eldeki sporcu kalitesi su anda ligin orta sıralarındaki takımlar kadardır. Bizim alamadığımız futbolcular, ligde gelişmekte olan takımlar tarafından transfer edilmektedir. İlk önce almamız gereken kaliteli bir golcü ve sağ bek, yanında stoper ve sol bek mevkilerinde yanlış olarak yapılmış, sadece Sergen Hoca’nın ısrarlı talebiyle oyuncular alınmıştır.

Size bu konuda danışmanlık yapacak nitelikte eski sporcularımız varken bu yola başvurulmaması eksikliktir. Ayrılması gereken futbolcuların hala gönderilememesi yönetici kalitesinin eksikliğidir. Bu güne kadar bu sporcular ikna edilip gönderilmeliydi. Ocak ayına kadar Vida, Lens gibi futbolcular yine yüksek maaş almaya ve bütçeyi zorlamaya devam edecek gibi görünmektedir.

Tüm camia , 5 Ekim’e kadar gidecek ve gelecek olan futbolcuları beklemektedir. Ama 4 günlük sürede ne kadar doğru seçimler yapılacağı kuşkuludur. Umarız, her şey yolunda gider ve bu yazıyı yazan ben yanılmış olurum.

Sevgi ve saygılarımla

Mehmet Kaynak

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.