Balçova Beşiktaşlılar Derneği faaliyetlerine başladı

Beşiktaş derneklerin bir yenisi daha eklendi.

18.01.2020
273
A+
A-

Gerçekleştirdikleri faaliyetlerle Beşiktaş’a büyük katkılar sağlayan Beşiktaş Derneklerine bir yeni de İzmir’de eklendi.

Balçova Beşiktaşlılar Derneği geçtiğimiz aylarda faaliyetlerine başladı. Dernek Başkanılığına getirilen Nazan Tunay, böylece Beşiktaş Dernek Başkanları arasında 3. kadın başkan oldu.

GundemBesiktas.com’a Balçova Beşiktaşlılar Derneği hakkında konuşan Nazan Tunay’ın açıklamaları şöyle;  ”İşimden dolayı görevim insan yetiştirmek. İnsana ve insani değerlere önem veriyorum ve inanıyorum. Hepimiz futbolda da önceliğin insani değerler olması ve bunun öne çıkması gerektiğini düşündüğümüzden dolayı Beşiktaş’lıyız.

İlçemizde okul müdürlüğü görevimi sürdürürken, arkadaşların isteğiyle kurucu başkanlığa getirildim. Yapılan ilk genel kurul seçiminde de tekrar değerli üyelerimiz oy birliği ile beni, bu göreve layık gördüler. Kadınların ayrıştırıldığı ve yok sayıldığı bu çağda, erkek arkadaşların bu nezaketi göstermesi “Beşiktaşlılık ayrıcalığını” ortaya koymaktadır. Dernekçilik her şeyden önce bir gönül işi, gönülde taşıdığını temsil etmekte bir o kadar sorumluluk getiriyor insana. Yanılmıyorsam Türkiye’deki 3 kadın başkandan biriyim. Yönetimimizde kadının girdiği her yerin güzelleştiğine inan insanlar var. Futbolda fanatikliğin ve şiddetin arttığı bu dönemde, bu anlayışı, kadınların yıkacağı düşüncesindeyim. Kulüp yetkililerinin ve çevremizdeki renkdaşlarımızın olumlu yaklaşımları bizi mutlu ve motive ediyor.

Sayın Süleyman Seba’nın dediği gibi futbol sadece futbol değildir. Taraftarların sadece futbolu değil; iyiliği, eşitliği, yardımlaşmayı ve çıkarsız sevgiyi de büyütmek gibi bir sorumluluğu olmalı. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” sözünü hatırlayarak; Hep kol kola bir gün değil, her gün Beşiktaş..!”

GundemBesiktas.com

MÇK Modern Çağ Koleji
YORUMLAR

  1. YUSUF KARÇI dedi ki:

    Hep kol kola 🏴🏳