Modern Çağ Koleji

Başkan Rıza Akpolat’tan hakkında çıkan haberlere sert yanıt

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat hakkında çıkan haberler hakkında sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaptı.

05.06.2020
A+
A-

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın yaptığı açıklama şu şekilde;

Covid-19 salgınına karşı topyekün mücadeleyi sürdürdüğümüz şu dönemde, hakkımda yayımlanan yalan haberlerle ilgili kamuoyunu meşgul etmekten hicap duymaktayım. Ancak hakkımdaki asılsız iddialara yanıt vermek artık şart olmuştur.

Beşiktaş halkının yakından bildiği üzere, salgının başlangıcından beri Belediyeden neredeyse hiç ayrılmadım ve ailemin yanına uğrayamadım. Bu süreçte en büyük kaygım ailemin güvenliği oldu.

ÇALIŞTIM KAZANDIM

Bu nedenle ailem için bir sitede ev kiralamaya karar verdim. Bu yalan haberde, kiraladığım evden yola çıkarak hakkımda pek çok asılsız bilgiye yer verilmiştir. Ailem için kiraladığım evi satın almışım gibi bir algı yaratılmaya çalışılmış ve evin değeri konu edilmiştir.

Öncelikle belirtmek isterim ki; mal varlığımın tamamı kayıt altındadır ve hem ailemden gelenlerden hem de kendi çalışma hayatımda emeğimle kazandıklarımdan ibarettir. Özellikle Covid-19 salgınının büyütmekte olduğu işsizlik sorununu ve ekonomik buhranı düşününce, utanarak da olsa bazı bilgileri sizlerle paylaşmak mecburiyetindeyim. Böyle bir dönemde beni bunu yapmaya mecbur bıraktıkları için, bana iftira atanları kınıyorum.

BABAM 40 YILDIR İŞ HAYATINDA MÜTEAHHİT VE YEME İÇME SEKTÖRÜNDE

Babam 40 yıldır iş hayatındadır; bir süre önce emekli olana dek müteahhit olarak birçok apartman ve müstakil ev yapmış, inşaat malzemesi satmış ve yeme içme sektöründe restoranlarıyla faaliyet göstermiştir. İlgili gazete, babamın 13 yıl önce satın aldığı ve sahibi olduğu evi sayfalarına taşıyarak, emsaline az rastlanan bir rezalete imza atmıştır.

Ayrıca, Belediye Başkanlığı dönemimin çok öncesinden beri faaliyet gösteren başarılı bir inşaat şirketinin ortağıyım. İstanbul’un pek çok ilçesinde ve Beşiktaş’ta pek çok projeye imza attım.

MAL BEYANIM RESMİ MAKAMLARDA VE ORTADADIR!..

Mal beyanımda hepsini açıkça günü gününe beyan ettim. Bu asılsız haberde malzeme olarak ben yeterli olamadım ki, eşim de karalama kampanyasına malzeme edilmiş, kendisine aldığım otomobilin bedeli gerçek bedelinin 5 katı gibi gösterilmiştir. Çok net bir şekilde belirtmeliyim ki; gerçekle ilgisi olmayan ve sanki kamu görevimi kötüye kullanmışım gibi yansıtılan asılsız bilgilerle örülü bu haber bir siyasi operasyondur.

RAKAMLAR ABARTILI AİLEMİ DE İŞİN İÇİNE KATMIŞLAR

Haberde geçen rakamlar absürt, çok abartılı ve gerçek dışıdır; yapılan ise, en masum ifadeyle haysiyet cellatlığıdır.

Ucuz ve siyasal puan peşinde hamlelere alet edilmeyi asla kabul etmiyorum. Art niyetli odakların siyasal çıkar elde etme arzularına ayıracak vaktim yok; çünkü Beşiktaş halkı benden hizmet beklemeye devam etmekte ve ilk günden beri bu sorumluluğun farkındayım. Bu haksızlık ve iftira karşısında tüm yasal dava ve şikayet haklarımı kullanacağımı da belirtmek isterim. Kötü niyetli bir takım mecralar enerjilerini benim gibi Belediye Başkanlarını karalamaya harcayadursun, ben her zamanki gibi günümü halkımla, esnafımla ve belediyemizin emekçileriyle beraber, Beşiktaş’a ve Beşiktaşlıya hizmet ederek geçireceğim. Kamuoyuna saygıyla duyururum.

GundemBesiktas.com

#BırakmamSeni
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.