Beşiktaş 120 yaşında!

Türk spor tarihinde unutulmaz başarılara imza atan Beşiktaş JK, 120. yaşını kutluyor.

Beşiktaş 120 yaşında!
A+
A-
3 Mart 2023 12:49

Şeref Bey, Baba Hakkı ve Süleyman Seba önderliğinde ilke edindiği değerlerle bugünlere gelen Beşiktaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında 120. yaşını kutluyor. 3 Mart 1903 tarihinde kurulan siyah-beyazlılar, farklı branşlarda başarılarını sürdürüyor.

Türk spor tarihinde iz bırakan Kara Kartal, ilklerin takımı olarak varlığını sürdürüyor. Kadın futbolunda örnek, hentbolda rekortmen, tekerlekli sandalye basketbolunda öncü ve Avrupa’daki başarılarıyla gururlandıran Beşiktaş, ülkenin kuruluşundan bugüne hem Türk sporuna hem de Kurtuluş Savaşı’nda yaptığı hizmetlerle anılıyor.

Alt yapıya önem veren ve millî sporcular yetiştiren Beşiktaş; stadsız, pandemide ve 100. yılda şampiyonluk yaşamış ve beklenmeyeni başarmıştı. FEDA ile yeniden ayağa kalkan siyah-beyazlılar, bu yolda ilerleyerek unutulmaz anılarına yenilerini katmayı hedefliyor.

Tribünlerin resitali ve taraftarlarının gücüyle nam salan Beşiktaş, tarihiyle öne çıkıyor. Eşsiz bir konuma ev sahipliği yapan Kara Kartal, mazisiyle geleceğini birleştirmesiyle biliniyor. 120. yaşın kutlu olsun, nice güzel yaşlara Beşiktaş.

GundemBesiktas.com – Mert Güven

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.