Modern Çağ Koleji

Beşiktaş Belediyesi örnek çalışmaları ile EUROCITIES’de!

Beşiktaş Belediyesi’nin, Koronavirüs’e ( Covid-19) karşı etkin mücadelesi ve yapmış olduğu hizmetler Avrupa Şehirler Birliği olarak adlandırılan EUROCITIES’in web sayfasında geniş yer buldu.

10.04.2020
A+
A-

Koronavirüs’e karşı bütün dünya amansız bir mücadele veriyor. Bu zorlu süreçte yerel yönetimlerin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğine inanan ve bu bilinçle tüm çalışmaların yürütüldüğünü belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, belediye ekipleri ile birlikte Koranavirüs’e karşı öncelikli olarak ileri yaştaki komşularının ihtiyaçlarının karşılanması ve dezenfekte işlemlerinin yapılmasıyla çalışmalara başlandığını ve aralıksız bu uygulamaların devam ettiğini vurguladı. Beşiktaş Belediyesi, salgının çıktığı ilk günden bu yana yaptığı bu çalışmalarla başta Türkiye olmak üzere Avrupa’da da örnek çalışmalarıyla herkesin takdirini kazandı. Salgına karşı aldığı önlemler ve çalışmalarıyla diğer belediyelere rol model olan Beşiktaş Belediyesi, Avrupa’nın önemli platformlarından biri olan EUROCITIES’de haber olmayı başardı. Başta Madrid, Dusseldorf, Berlin, Budapest, Nice, Amsterdam gibi Avrupa’nın önemli başkentleri ve yerel yönetimlerinin de yer aldığı platformda Beşiktaş Belediyesi’nin çalışmaları da geniş yer buldu.

Beşiktaş Belediyesi’nin Psikolojik Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Diyetisyen ve Fizyoterapi hizmetlerinin, uzmanlar tarafından online platformlar aracılığı ile verilmesi ve restoran, kafeterya ve benzeri yerlerin kapanmasının ardından vatandaşların da #EvdeKal çağrılarına uymasıyla, sokak hayvanlarının aç kalma tehlikesine karşı 300 üzeri noktada can dostlarının besin almalarını sağlayan çalışmalar ve belediyenin YouTube kanalı üzerinden yapılan çocuklara yönelik yayınlar EUROCITIES web sayfasında paylaşılarak takdir kazandı.

EUROCITIES Nedir?
1986 yılında kurulan EUROCITIES, 39 Avrupa ülkesinden yaklaşık 190 şehrin yerel yönetimlerini ve belediyelerini bir araya getiren uluslararası bir ağdır. Avrupa Şehirleri’nin kültür, çevre, ekonomi vb. alanlarda bir araya gelmesini, ortak çalışma içinde olmalarını sağlamayı ve bu şehirler arasındaki ilişkileri kuvvetlendirmeyi amaçlamaktadır. Sürdürülebilir bir kalkınma politikası takip edilerek yaşam kalitesi yüksek bir gelecek yaratılması doğrultusunda ortak bir vizyon geliştirilmesi ve bu vizyonun gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürütülmesi amacıyla kurulmuştur. EUROCITIES, üye şehirler arasındaki bilgi ve fikirlerin paylaşılması yönünde bağlantı oluşturmakta, tecrübeleri aktarmada aracı olmakta, ortak problemleri analiz etmeyi sağlamakta ve yenilik getiren çözümleri geliştirmekte yardımcı olmaktadır.

GundemBesiktas.com

#BırakmamSeni
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.