Beşiktaş formasıyla yalan söylenmez!

GundemBesiktas.com Yazarı Alper Kınar’ın yazısı.

Beşiktaş formasıyla yalan söylenmez!
14.02.2020
696
A+
A-

14 Şubat’a atfen!

1 Ağustos 1945, Beşiktaş’a adanacak yılların başlangıcı oldu. İnegölspor da başlayan futbol hayatı Bursaspor, Beşiktaş, Diyarbakırspor, Karagümrük ile devam etti.

Bütün Beşiktaşlılar akrabamdır, akrabalarım ise akrabam değil diyecek kadar takıma gönülden bağlı. Elhamdülillah Beşiktaşlıyım diyebilme maneviyatına sahip büyük bir Beşiktaşlı.

Taraftarına ve futbolcusuna laf söyletmeyen hiciv üstadı, şahsına münasır bir insan. Her futbolcusunu formasını kalpten seven ilginç sözleriyle tarihimize tatlılıklar katmış değerli üstat Beşiktaş’ın büyük kaptanı Vedat abisi.

43 penaltı atacaksın ve yalnızca bir tanesi kaçacak, bu nasıl bir ruhtur inançtır inanmışlıktır Vedat abim.

Bugün hocamız olan kaptanımız Sergen Yalçın’a orta sahaya sandalye atıp otursa yararlı olur diyerek futbolculuğuna ve yeteneğine olan hayranlığını dile getirmiştir zamanında. Keşke bu günleri de görebilseydi…

”Yarım sıfır olsun bizim olsun”, ”Ben matematik bilmem 4-4-2’den, 3-5-2’den anlamam Beşiktaş gibi oynayalım her takımı yeneriz.” sözlerinin sahibidir.

İşte Vedat Okyar, Türk sporu ve Beşiktaş tarihine kattığı bu muhteşem sözlerle adını altın harflerle kazımıştır.

İnce ve naif yüreğini bu taraftar unutmayacaktır. Hasta olduğu dönemde ”Bugün dost yaralanmış yine gönlüm hoş değil” diyerek Vedat ağabeyine her daim yanında olduğunu hissettirmiştir Beşiktaş’ın şanlı taraftarı.

Vedat Okyar görebileceğiniz en mert tabiri caizse harbi insanlardan biridir, sözünü esirgemeyen ve Beşiktaş’ın adı geçtiğinde gözleri dolan ince, naif bir insandır.

Kimseyi kırmadan yaptığı ince söylemleri ile Beşiktaş taraftarının gönlünde taht kurmuştur. Beşiktaşlı taraftarların  kalplerinde unutulmazlar kervanının cesur savaşçısı olarak kalacaktır.

Kendisinin Beşiktaş’a gösterdiği bu sevgiye, son zamanlarında yaşam mücadelesi verirken takımımız 100. yıl şampiyonluğuyla uğurlamış Vedat ağabeyde ”gözüm açık gitmedi” sözlerini sarf etmiştir.

Vedat Okyar ağabeyimiz; İnce zekası, futbol tekniği ve Beşiktaşlılığı ile hatırlanacaktır.

Türkiye Kupası’nda oynanan bir Trabzonspor mücadelesinde Lütfü ağabeyin tur için gerekli olan golü atması ve mücadelenin 2-0 bitmesi ile birlikte Lütfü ağabeyin kulağını ısırmış ve maçtan sonra hastaneye götürerek masraflarını karşılamıştır.

Ne mutlu ki arkanda seni unutmayacak hep sevecek büyük bir taraftar bıraktın, efsane oldun, yıldız oldun…

Evet Vedat ağabey yazımı noktalarken unutmadan söyleyeyim, ”Sergen Yalçın bugün Beşiktaş’ın hocası, sahanın ortasına sandalyesini koydu ve orada oturuyor. Vedat ağabey, Beşiktaş Sergen’i ile uçuyor ve uçmaya devam edecek. Sen rahat uyu huzurla uyu, Beşiktaş, nice şampiyonluklarla tarihe damga vurmaya devam edecek. Şanlı Beşiktaş taraftarı ise seni hiç bir zaman unutmayacak. 14 şubat sevgililer günü anısına yazdığım bu yazımı bir sevgiliden diğer sevgiliye gönderiyorum rahat uyu büyük kaptan.”

Alper KINAR

ETİKETLER:
YORUMLAR

 1. Savaş amaç dedi ki:

  Alper kınar değil kral alper

  1. Anonim dedi ki:

   Sizin gúzel bakışınız teşekkúr ederim.

  2. Anonim dedi ki:

   Sizin gúzel bakışınız teşekkúr ederim.

 2. Anonim dedi ki:

  Tamamen doğru anlatmıssınız ne eksik ne fazla.

  1. Anonim dedi ki:

   Çok teşekkúr ederim.

 3. Ahmet dedi ki:

  Nekadar güzel bir geçmişle -geleceği yorumalanı, yazmışsın.Kutlarım seni gerçek Istanbul beyefendisi kardeşim.Selamlar Ahmet Altıok

  1. Anonim dedi ki:

   Sizin gúzel teveccúhúnúz çok teşekkúr ederim.

 4. DenizzSam dedi ki:

  Sevgililer Gününün en anlamlı yazısı olmuş bence.👏

  1. Anonim dedi ki:

   Çok teşekkúr ediyorum gúzel bakışınız yorumunuz için en gúzel gúnler sizin olsun.😊

 5. Anonim dedi ki:

  Kalemine sağlık.Uzun yıllardır altı bu kadar dolu bir yazı okumamıştım.Duygulanmamak elde değil..

  1. Anonim dedi ki:

   Çok teşekkúr ederim daha gúzelleri olucak óģrenicek çok şeyimiz var.

 6. Anonim dedi ki:

  Beşiktaşa gönül veren gerçek bir beşiktaşlı.Aşk ile yazıyor.Kalemine sağlık.Her yazısı şevkle okunuyor.