Beşiktaş Futbol Akademisi, 1 milyon dolarlık yeni sahasına kavuştu

Beşiktaaş Futbol Akademisi, yeni sahasına yönetimin katılımıyla düzenlenen törende “merhaba” dedi.

Beşiktaş Futbol Akademisi, 1 milyon dolarlık yeni sahasına kavuştu
A+
A-
30 Mayıs 2023 11:56

 Yeni sahasının Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen açılış töreniyle kavuşan Beşiktaş Futbol Akademisi, dostluk maçında TWente u-16 takımıyla karşılaştı. Başlama vuruşunu Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı saha 1 milyon dolara mâl oldu.

 Ardından açıklamalarda bulunan Çebi, “Türk futbolunun en büyük handikaplarından biri çocuklarımızın yetişeceği, antrenmanlar yapacağı alanların az olması. Kulüpler de ekonomik kriz içinde olduğu için bu konulara gerekli ehemmiyeti gösteremiyoruz. Federasyonların da elinden geleni yapmaya çalıştıklarını görüyoruz ama işin ekonomik tarafını kaldırmakta zorlanıyoruz. Dün seçim oldu, ülkemize hayırlı olsun. Umarım bundan sonra altyapıya önem veren kararlarla Türk futbolunu destekleyecek kararlar alınırsa daha iyi olacak. Ekonomik krizin altından kalkmanın tek yolu altyapı. Rekabetten uzak hiçbir şeyde başarı gelmez. Yabancılarla rekabet eden Türk çocuklarının ortamının da sağlanması lazım. ‘Bu ligde sadece siz oynarsınız’ diyerek onların rahat olmalarını sağlamamamız gerekiyor. Başarı rekabetten gelir. Rekabet çalışmayı gerektirir. Çalışmak için de sahalar gerekiyor. Twente altyapı konusunda beraber anlaştığımız bir takım. Birbirimizle alışverişlerimiz olacak. U-19 ve diğer takımları buraya yerleştirmeye çalışıyoruz. Orman Bakanlığı’ndan taleplerimiz var. Beşiktaş için güzel şeyler olacak. Burası bataklıktı, çocukların sağlıklı spor yapabildikleri bir yer değildi. Nevzat Demir bu sahanın yapılmasıyla ilgili olan kısmın yarıdan fazlasını göğüslendi. Diğer iş adamlarının da Beşiktaş’ın çocuklarına destek olacak şekilde bu yatırımlara destek vermesini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni saha ile ilgili konuşan Beşiktaş Altyapı Sorumlu Yöneticisi Fırat Fidan ise ”Üç etaplı bir projenin ilk etabını tamamladık. Diğer etaplar için Orman Bakanlığı’ndan izin bekliyoruz. Yağmur drenajları kurduk. FIFA standartlarına uyması için saha genişletildi. Gece maçları için ışıklandırma çalışmaları başlatıldı. Diğer fazlar için de 2 milyon dolar civarı para harcanacak. Başkanımız altyapıya verdiği önemi bize her defasında gösteriyor. Türk futbolunun geleceği ve kurtuluşu altyapıdadır” değerlendirmesinde bulundu.

Konuya ilişkin görüşlerini aktaran Asbaşkan Emre Kocadağ da ”Türk futbolunda Beşiktaş öz kaynak Düzeni bir markadır. Geçen sene itibariyle öz kaynak düzeninden yetiştirip yurtdışına ihraç ettiğimiz oyuncularımız var. Hedefimiz her sene öz kaynak düzenini daha iyi noktalara getirerek, oradan oyuncu çıkararak yurtdışına göndermek. Bunun en önemli hamlesi de tesisleşme. Başkanımızın önderliğinde bu hamleleri sürdüreceğiz” yorumunu yaptı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.