Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Çağrı Oral açıklamalarda bulundu

Ankaragücü-Beşiktaş karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulunan ve yaşanan olayları kesinlikle tasvip etmediğini söyleyen Çağrı Oral, sorumluluların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Çağrı Oral açıklamalarda bulundu
A+
A-
5 Eylül 2022 21:54

Spor Toto Süper Lig’de Ankaragücü ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte sahaya giren Ankaragüçlü taraftarın siyah beyazlı futbolculara saldırmasıyla birlikte saha bir anda karışmıştı. Yaşanan bu olaylar spor kamuoyunun gündemine bir anda bomba gibi düşerken, sosyal medyada da birçok tartışma başlamıştı.

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Çağrı Oral da Ankaragücü-Beşiktaş maçında sahaya giren Ankaragücü taraftarının çıkardığı olay ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Çağrı Oral, yaptığı açıklamalarda;

‘ Futbolun aktörlerine yapılan saldırılar artık bir son bulmalı. Eğer biz bugün bu yaşanan olayların faillerine en ağır cezayı vermezsek, yarın çok daha kötü olayların zeminini hazırlamış oluruz. Karşılaşma sonrası yaptığı paylaşım hakkında da konuşan Çağrı Oral, yaptığım paylaşımda Ankaragücü camiasını değil, sahaya girerek futbolculara saldıran şahısları belirttim. Yüz yıllık camialar, bu ülkenin yüz akıdır fakat, birlik beraberliğe darbe vuran şahısların camiaları tarafından destek görmemesi aksine cezalandırılmaları gerekmektedir. ‘ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.