Beşiktaş için birlik olma zamanı

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Ali Büyükasar Beşiktaş hakkında dikkat çekici açıklamalar ve önerilerde bulundu

Beşiktaş için birlik olma zamanı
A+
A-
6 Haziran 2022 18:07

Beşiktaş için geçtiğimiz sezonu nasıl yorumlarsınız ? TFF ve MHK çok eleştirildi ne demek istersiniz ?

TFF’nin MHK’nin ve futbolu yönetenlerin tam anlamıyla sınıfta kaldığı bir sezonu daha geride bıraktık. Çifte standart, adaletsizlik, takımına göre muamele artık sıradan hale geldi. Türk Futbolunda tepeden tırnağa temizlik şart olmuştur. Yoksa daha çok konuşuruz aynı konuları…

Beşiktaş’a dönersek; geçtiğimiz sezon tüm hedeflere havlu atıldı.
Geçmişi artık konuşmak yersiz. Çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Geleceğe odaklanmakta fayda görüyorum. Doğru hamleler hızlıca yapılmalı artık geleceğe umutla bakabilmeliyiz.

BJK Genel Kurulunu genel olarak nasıl yorumlarsınız?

BJK Başkanı seçilen Sn. Ahmet Nur Çebi’yi BJK Disiplin Kurulu Başkanı seçilen Av. Ahmet Akpınar’ı BJK Denetim Kurulu Başkanı seçilen Gökhan Tiryaki’yi ve BJK Seçme & Sicil Kurulu Başkanı seçilen Şahabettin Önkol’u ve değerli ekiplerini kutlar; kendilerine başarılar dilerim. Kazananlarda kaybedenler de Beşiktaşlı. Bunu unutmayalım. Yarışan tüm adaylara sonuçların hayırlı olmasını dilerim. Kazanan Beşiktaş olmuştur. Gerçekleştirdiğimiz genel kurul katılımının ve heyecanının az olduğu bir kongre olarak kayıtlara geçmiştir.

Beşiktaş seçimlerine beklenilenin çok altında katılım damga vurdu ? Yorumunuz nedir ?

Bu demek oluyor ki yönetimde bulunanlar veya yönetime talip olanlar, talip olmak için kurulan oluşumlar, vakit kaybetmeden kongre üyelerine kendilerine inandırmanın yollarını daha fazla aramalı, daha fazla çalışmalı ve icraatları ile ispatlamalıdırlar. Bu seçim sürecinde camiada beklenen heyecanı yaratılamadı diyebiliriz.

Yeni yönetim listesini nasıl değerlendirmek istersiniz ?

Henüz yeni göreve geldiler. Hepsi teker teker baktığımızda değerli iş insanlarıdır. İyi bir Beşiktaşlı olduklarınada hiç şüphe yoktur. Kendilerine en içten başarı dileklerimi iletiyorum. Kendilerine inanıyoruz. Desteklerimiz onlarla olacaktır.

Sizlerin aracılığı ile bir önerimi sunmak istiyorum. Beşiktaş sadece 12 kişiyle yönetilemeyecek kadar büyük bir spor kulübüdür. Amatör branşlarımız dahil formamızın sahada olacağı tüm branşlarda alt yönetim kadroları (icra kurulları) oluşturularak maddi manevi katkı sağlamak isteyen Beşiktaşlıları mutlaka kazanmak gerekmektedir. Yöneticinin en iyisi ön plana çıkmadan işini yapan, kulübüne maddi/manevi değer katanıdır. Yeni dönemde umuyoruz ki Beşiktaş için büyük fedakarlıklar yapacak; taraftarlar ile çok iyi anlaşacak bir yönetim göreceğiz.

Beşiktaş’ta Kurul seçimleri neden bu kadar önemliydi ?

Beşiktaş demokrasi kültürü ile ve tüzüğünden gelen yapısı ile “güçler ayrılığını” benimsemiş örnek bir kulüptür. Seçilecek kurullar yetkiyi BJK Yönetimlerinden değil; bizzat BJK Genel Kurulundan alır. Bağımsız ve adil olmak zorundadırlar. Hepsininde öyle olacaklarına yürekten inanıyorum. Yeni seçilen 3 kuruluda tebrik ediyorum. Büyük sorumluluk altında olduklarını unutmasınlar. Kendilerinin her zaman destekçileri olacağız.

Son sözlerinizi alabilirmiyiz ?

Her ne olursa olsun birlik beraberliğimizi kaybetmemeliyiz. Kongrede kazanan liste Camiamızın ortak değeridir. Demokratik bir biçimde seçimimizi yaptık. Seçim bittiği günden itibaren tek ses tek yürek olmayı başarmak zorundayız. Başarının sırrı yumruk olmak birlikte mücadele etmekten geçiyor.

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.