Beşiktaş’ta stat sponsorluğu için dev görüşmeler!

Beşiktaş’ta mevcut stat isim sponsorluk anlaşmasının bu sene sona erecek olmasından dolayı yeni sponsorluk görüşmeleri hız kazanırken; siyah-beyazlıların Rus devi Gazprom ile 3+2 yıl için 100 milyon Euro (2 milyar 100 milyon TL) karşılığında anlaşmaya yakın olduğu iddia edildi.

Beşiktaş’ta stat sponsorluğu için dev görüşmeler!
A+
A-
12 Nisan 2023 00:10

Vodafone ile 10 yıllık sponsorluk birlikteliğinin sonuna gelen Beşiktaş’ın, Rus devi Gazprom ile stat isim sponsorluğu konusunda bir süredir görüşmelerde bulunduğu, Gazprom’un Beşiktaş’a 3+2 yıllık sözleşme karşılığında 100 milyon Euro’ya ödemeye hazırlandığı ve tarafların anlaşmaya yakın olduğu iddia edilmişti.

İddiaların sorulduğu Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Gazprom’la görüşüldüğünü doğrularken Kore, Kazakistan ve İngiltere’den de firmalarla görüşme halinde olduklarını açıkladı.

Başkan Ahmet Nur Çebi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu tür ekonomik konular bir süre gizli kalması gerekir. Rus firması dışında bir tanesi Kore, biri Kazakistan, bir tanesi de İngiltere. Birbirlerinden biraz farklılar ama geride olan sonra diğerinin önüne geçebiliyor. Tatlı bir rekabet var, inşallah işimize gelir. Hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

Gazprom’un sahibi, Chelsea’nin eski sahibi Rus milyarder Roman Abramovich.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.