Büyükekşi: Kulüpler Birliği’nin bu konuda karar alma yetkisi yok

Mehmet Büyükekşi, MHK ataması ve TFF kararları hakkında konuştuk.

Büyükekşi: Kulüpler Birliği’nin bu konuda karar alma yetkisi yok
A+
A-
3 Nisan 2023 17:37

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, sponsorluk anlaşması için düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ligden çekilen takımlar hakkında alınan karara yapılan itirazları değerlendiren Büyükekşi, “Oynanmış maçlar tescil edilmiştir. Oynanmamış olanlar hükmen sonuçlanmıştır. Aldığımız karar acele değildi. Geçmiş örneklere bakarak aldık. Kulüpler Birliği’nin bu konuda karar alma yetkisi yok, karar TFF’de. Öyle olsa bile sadece 6 kulüp bunu istiyor, 11 tanesi ise karşı çıkıyor. Olmayacak şeyler ile kamuoyunu meşgul etmeyelim. Ortamı gerginleştirmeden ligimizi devam ettirelim. Futbolumuzun marka değerine zarar vermeyelim. Hükmen mağlup sayılan kulüpler konusunda UEFA’ya bir başvuru olsa bile UEFA, federasyonların iç işlerine karışmaz” ifadelerini kullandı.

Derbi hakemi hakkında da konuşan Mehmet Büyükekşi, “Bu hafta sadece derbi maçın hakemi manuel olarak atandı. MHK’nin böyle bir talebi oldu. Belçika’da da böyle uygulamalar olabiliyor. Bazen en zor maçı manuel olarak atayabiliyorlar. Biz de buna izin verdik. Şeffaflık gereği de bunu özellikle açıkladık. Ayrıca Merkez Hakem Kurulu başkanını değiştirmek gibi bir düşüncemiz yok” dedi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR