Çebi gereğini yapar doğru kadroyu kurar

Milliyet gazetesi yazarı ve futbol yorumcusu Bilal Meşe’nin kaleme aldığı köşe yazısı

A+
A-
19.05.2022

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin geçen hafta yaptığı açıklamalarda bir bölüm var: “Pjaniclere, Batshuayilere, Ghezzallara, Rosierlere baktığınız zaman açık ara fark yapması gereken takım maalesef başarısız oldu…”

Bu cümle lastik gibi, istediğiniz yöne çekebilirsiniz… Nitekim Çebi’nin bu açıklamalarını sosyal medyada “astronomik transferlere paydos” diye yorumlayanlar oldu. Başkanın açıklamalarının adresi çok farklı. Zamanı gelince ne demek istediğini buradan sizlerle paylaşacağım, merak etmeyin!

Geldiği günden bu yana zorluklarla boğuşan, ürettiği projelerle ekonomiyi toparlamaya çalışan Başkan Çebi, bu karamsar tablodan öyle veya böyle bir ‘şampiyon’ çıkardı.

Kuşkusuz bunun temelinde Çebi’nin takımı ekonomik yönden sürekli desteklemesi birinci faktör idi, bunu da kimse yadsıyamaz.

Başkan Çebi’nin ne kadar hırslı olduğunu iyi bilirim, öyle kolay kolay pes etmez, yeni sezonda da yarışmacı bir kadroyu teknik direktörün hizmetine sunacaktır.

Ancak ortada bir ekonomik tablo var.

Çebi tabii ki bu durumu da düşünerek ayağını yorganına göre değil, kasanın durumuna göre uzatacaktır!

Beşiktaş’ı bekleyen bir seçim kongresi var, Çebi yeniden aday olacak, bir de Fuat Çimen var ikisi yarışacak. Neticede demokrasinin olduğu her yerde şartlara uyan üyeler başkanlığa adaylığını koyabilir, buna kimse ne karşı çıkabilir, ne de ‘hayır’ diyebilir.

Yıllardır bu tip kongreleri çok yaşadım, iş başındaki yönetim her zaman rakiplerine göre bir adım öndedir, bunu bilir, bunu söylerim.

Bilal MEŞE / Milliyet

ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Cenk Cemil dedi ki:

    Başkan çok uynaık olsun diyorum ! Burak Yılmaz’ın basındaki ve camiadaki lobileri bu oyuncuyu Beşiktaşa kakalamak için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar ! Yok Burak kararını vermişmiş de Beşiktaşta futbolu bırakmak istiyormuşmuş ! Yav, bunların bu geğirmeleri insanı çıldırtıyor arkadaş çıldırtıyor !