Çebi’den TFF’ye ‘limit’ çağrısı! ‘Gerçekçi olmalı’

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni sezon limitleri için TFF’ye acil çağrı yaptı, “Limit aşımları belirlenmeden kadro planlaması ve iç-dış transfer yapmak olanaksız. TFF’den beklentimiz yurt içi ve küresel koşulları göz önüne alarak gerçekçi oranlar belirlenmesidir” dedi.

A+
A-
29.04.2022

Başkan Ahmet Nur Çebi, Süper Lig’de sezon sonu yaklaşırken, Servet Yardımcı başkanlığındaki TFF yönetim kuruluna, kulüplerin önümüzdeki sezona ait limit aşım oranlarını gerçekçi bir yaklaşımla acilen ilan etmesi çağrısında bulundu.

Futbolda planlama yapabilmek için yeni limitleri ve aşım miktarlarını bilmek zorunda olduklarının altını çizen Çebi, “Dürüst ve samimi olmak gerekir. Pandemi ile birlikte ekonomik koşulların ağırlaşması ve döviz kurlarındaki artışlar, hepimizi, tüm kulüpleri çok zor durumda bıraktı. Bizler zaten zor koşullarda ayakta durmaya çalışıyoruz. Bize ‘üç yıl içinde küçül ve borçları sıfırla’ diyorlar. Mümkün değil. Süre en az 10 yıl olmalı. Limit aşımları konusunda da TFF’den beklediğimiz, yurt içi ve küresel koşulları göz önüne alarak gerçekçi oranlar belirlenmesidir” dedi.

‘Anlayış bekliyoruz’

TFF’den anlayış ve destek beklediklerini aktaran Ahmet Nur Çebi, finansal koşulların iyileşmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Beşiktaş Başkanı, “Yeni sezon hazırlıkları için bize zaman kazandırılmalıdır. Limit aşımları belirlenmeden kadro planlaması ve iç-dış transfer yapmak olanaksız. Sayın Servet Yardımcı’dan beklediğimiz, kulüplere destek olacak kararların en iyi haliyle en acil biçimde alınmasıdır. Yeni sezonda güçlüklerle bizi bekliyor. Biz de anlayış bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milliyet

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.