Devrim Erbil’in 60. Yıl Sanat Sergisi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açıldı

Ressam Devrim Erbil’in 60. sanat yılına özel olarak hazırladığı ‘Devrim Erbil 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler’ adlı sergi Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açıldı. Mustafa Kemal Merkezin’de Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

16.12.2019
292
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü alan usta sanatçı Devrim Erbil’in, bugüne kadar yapılmış en büyük sergisi özelliğini taşıyan ‘Devrim Erbil 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler’ adlı çalışması Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde sanatseverlerle buluştu. Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi’nde açılışı gerçekleşen sergiye Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve eşi Derya Akpolat ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu da katılım gösterdi.

Açılışta Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat yaptığı konuşmada; ‘Belediyemizin çağdaş sanat galerisi olarak bugüne dek pek çok projeye ev sahipliği yaptık. Bugün de burada eserleri insanlarda büyük coşku ve mutluluk uyandıran ve ülkemizin yetiştirdiği en değerli sanatçılardan biri olan Devrim Erbil’in 60. Sanat Yılı Teknikler ve Renkler sergisinin açılışını yapmaktan ve bu sergiye ev sahipliği yapmaktan çok büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Kültür ve sanat bizim Beşiktaş Belediyesi olarak en değer verdiğimiz konuların başında geliyor. Biz de bu değerleri daha iyi değerlendirmek için çok büyük bir çaba içerisindeyiz ve sanatı Beşiktaş’ın kılcal damarlarına yaymakta kararlıyız. Tabi bu konudaki en büyük iş ortağımız her konuda olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu. Bu sergimizde sanat tarihimize pek çok ilke imza atan duayen sanatçımız Devrim Erbil’i halkımızla bir kez daha buluşturmuş olmanın büyük gururu ve onurunu yaşıyoruz. Her fırsatta Ne mutlu Beşiktaş var diyoruz bugünde diyoruz ki Ne mutlu bize Devrim Erbil gibi bir sanatçımız var’ ifadelerini kullandı.

6 Mozaik, sedef ve vitray, 4 Batik, 11 Halı, 10 Özgün baskı, 5 Marküteri ve 75 resimden oluşan tüm tekniklerden örneklerin izlenebileceği 111 eserin yer aldığı Devrim Erbil’in özel sergisi 31 Ocak tarihine kadar pazartesi günleri hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arası Mustafa Kemal Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanatlar Galerisinde sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

GundemBesiktas.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.