Modern Çağ Koleji

ÖZEL | Vodafone sponsorluktan çıkmış, hangi yöne gitmiş ona bakmak lazım

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu geçmiş dönem üyesi ve Divan Kurulu Üyesi olan Emir Tamer, İnanç Baylan moderatörlüğünde gerçekleştirdiğimiz Instagram canlı yayın konuğumuzdu.

18.05.2020
A+
A-

 

Seçim ekibiyle birlikte geliştirdikleri projelerden, geçmiş dönem hatalardan ve bugün yapılabilecekler hakkında önemli açıklamalarda bulunan Tamer ile yayınımızın satır başları şu şekilde:

“Beşiktaş TV”nin 10 sene önce kapanmasını söylüyordum. IPTV (Internet Protokol TV)’ye geçilmesini söylüyordum. Fikret Orman’a gittim, hatta ilk seçildiği dönemdi sanırım, 2012’de,  “Bunu kapatın.” dedim. “Tamamen diijitale geçin” dedim. Bakın TV olayını, Hüsnü Güreliler, 90’larda bu işi başlattılar. O zaman Türkiye’de TV ekosistemi oturmamıştı. Maç başına yayın geliri 1 Milyon Dolar’lara geliyordu. Her maç farklı kanalda veriliyordu. İhale yoktu. Çok büyük paralar kazandı insanlar bir dönem. O dönemin mantığıyla bu kanallar kurulmuştu. 25 senelik bir zihniyet bu TV’lerin kurulması. Son 15 senedir bu iş bitti Türkiye’de. Türkiye’de 200 tane, irili ufaklı kanal var. Bütün bütçe 3 Milyar TL. Zaten 10 tanesi ana kanal, aralarında bu parayı paylaşıyor. Geri kalanlar sefil durumda. Batık…”

“Real madrid 98’de yaptı. Kraliyet Ailesi’nin bağışladığı arazilerini sattı, tekrar finans etti kendisini. Derli toplu bir hale geldi. Siz sattığınız zaman dişinizin kovuğuna gidecek, o para size bir fayda sağlamayacak ki…”

“İlla bir göğüs reklamından ibaret değil. Çok daha farklı gelir kalemleri oluşturabilirdik. Belki bu yönetimde oluşturabilir.”

GundemBesiktas.com/ÖZEL HABER

#BırakmamSeni
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.