Emre Kocadağ: Beşiktaş’ı yarışın dışına itmek isteyenlere en güzel cevabı bir kez daha sahada verdik

Emre Kocadağ, Beşiktaş’ın sahasında Galatasaray’ı 3-1 mağlup ettiği maçın ardından konuştu.

Emre Kocadağ: Beşiktaş’ı yarışın dışına itmek isteyenlere en güzel cevabı bir kez daha sahada verdik
A+
A-
1 Mayıs 2023 13:55

Beşiktaş JK Asbaşkanı Emre Kocadağ, derbi zaferinin ardından açıklamalarda bulundu.

Emre Kocadağ’ın konuşması şu şekilde:

“Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından takımımızı desteklemek için gelen taraftarlarımıza teşekkür ederiz. Ekranları başında bu maçı izleyen milyonlarca taraftarımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

Bugün Beşiktaş’ı yarışın dışına itmek isteyenlere, bizim konumumuzu kabul etmek istemeyenlere en güzel cevabı bir kez daha sahada verdik.

Kadıköy’de on kişiyle aldığımız dört gollü galibiyet, bugün evimizde Galatasaray’a karşı aldığımız üç gollü galibiyet. İki rakibimize de ikili averajda üstünlük sağlamış durumdayız.

Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adaylarından biridir. Bunu kabul etmek zorunda herkes. Yeter ki bu lig adaletli bir şekilde yönetilsin. Federasyon ve hakemler adaletli şekilde bu işi yönetmeye talip olsunlar.

Bugün yine aleyhimize verilen kararlar var. Önümüzü kesmeye yönelik bazı adımlar vardı. Ama bu adımlar başarılı olamadı. Hem federasyon kurullarına hem de MHK’ye seslenmek istiyorum. İçinizde biraz vicdan ve adalet duygusu varsa bunu kalan haftalarda sahaya yansıtırsınız. Beşiktaş’ı sezon başından bu yana yarışın dışında tutma çabalarınız gerçekleşmedi. Beşiktaş bu işin içinde var olduğunu iki rakibini de farklı yenerek gösterdi. Vicdan ve adalet duygunuz birazcık varsa sahada görmek istiyoruz.

Bu koltuklar herkes için gelip geçici. Koltuktan kalktığınız zaman arkanızdan konuşulanlar sizi ayakta tutuyor. Kurullarda görev alan herkes bunun bilincinde olmalı. Ligle alakalı onlarca şaibe konuşuluyor. Biz hiçbir zaman “Elimizde belgeler var”, “Sonra konuşuruz, önce konuşuruz” söylemlerinde bulunmadık. Biz bir şey biliyorsak söyledik. Bildiğimiz şey şimdiye kadar adaletli bir lig olmadığı. Geçmiş söylemlerimizde ne kadar haklı olduğumuzu bugün bir kez daha gördük. Deplasmanda oynamayla evde oynama arasındaki farkı bugün Galatasaray umarım görmüştür.

Deprem nedeniyle ligden çekilen kulüplerle ilgili alınan kararda adaletsizlik olduğunu söyledik. Deplasman ve evde oynamayla alakalı adaletsizlik olduğunu ifade ettik. Evimizde oynadığımızda gösterdiğimiz performanslar belli, rakiplerimizin deplasmanda sergiledikleri performans belli. Bunun değerlendirmesini adaletsiz şekilde yaptılar. Adaletsizlik bir kez daha kamuoyu önünde cereyan etti. Bu konuyu gerekli noktalara taşıyacağız. Yaşananlar ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. Herkes için adalet vurgusu yapıyorum. Kurullardaki kişiler ve sahadaki hakemler bundan sonra daha dikkatli olmalılar.”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.