Engelli bireylerin Başkan Akpolat’la yeni yıl kutlaması

Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli bireylere yönelik yılbaşı partisi düzenledi. Dans edip, halay çekerek yeni yılı karşılayan engelli bireylere Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da eşlik etti.

26.12.2019
309
A+
A-

Beşiktaş Belediyesi, Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde eğitim alan engelli bireyleri yılbaşı partisinde bir araya getirdi. Dilek Sabancı Parkı’nda gerçekleşen etkinlikte, yeni yıla sayılı günler kala gönüllerince eğlenen engelli bireyler bütün yılın yorgunluğunu dans ederek attı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da engelli bireylere eşlik edince ortaya renkli görüntüler çıktı. Başkan Akpolat, engelli bireylerle birlikte halay çekerek yeni yıl sevincine ortak oldu. Yeni yıl partisine aileleriyle beraber katılan engelli bireyler Başkan Akpolat’la beraber bol bol hatıra fotoğrafı çekinerek sevgi gösterisinde bulundu. Herkesin yeni yılını kutlayan Başkan Akpolat, engelli bireylerle beraber yeni yıl pastası keserek Beşiktaş’taki bütün engelleri ortadan kaldırmak için mücadele edeceğini belirtti ve konuşmasında şunları ifadeleri etti.

’’2019 yılının son günleri, artık geride bırakıyoruz. 2020 yılı tüm ülkemiz ve milletimiz için başarılı, mutlu ve sağlıklı geçmesini diliyorum. Burası bizim Engelli Yaşam Merkezi’miz. Türkiye’de engele uğramadan hiçbir yardıma ihtiyaç duymadan engellilerimiz kendi başına dolaşabildikleri tek yer Dilek Sabancı Parkıdır. Sabancı ailesiyle, Beşiktaş Belediyesi’nin ortaklaşa yapmış olduğu bir parktayız. Bu mekâna sahip olmaktan çok mutluyuz. Engellilerimizle beraberiz, yeni yılımızı kutluyoruz. Onlarla beraber halaylar çektik, oyunlar oynadık. Şimdi de pastamızı keseceğiz. Hediyelerini de dağıttık. 2020 onlar içinde çok mutlu olacakları bir yıl içinde geçer. Beşiktaş’taki bütün engellerini ortadan kaldırmak için mücadele edip çalışacağız.’’ Etkinliğin sonunda Başkan Akpolat engelli dostlarına hediyeler dağıttı.

GundemBesiktas.com

MÇK Modern Çağ Koleji
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.