Flaş sözler: Sörloth, Rıdvan Yılmaz, Serdar ve Cenk Tosun…

Beşiktaş muhabiri Sercan Dikme, Beşiktaş’ın önümüzdeki sezon transfer çalışmalarını A Spor’da değerlendirdi. İşte Dikme’nin açıklamaları:

A+
A-
06.05.2022

“SÖRLOTH 6,5 MİLYON EURO’YA BİTEBİLİR”

Beşiktaş’ın transferde birinci gündem maddesi hala Sörloth. Real Sociedad kulübü istemesi halinde Sörloth’u 16,5 milyon karşılığında alabiliyordu, bu süre 2 gün önce doldu. Artık bonservis bedeli konusunda Leipzig belirleyici olacak. Beşiktaş Sörloth transferinde Rıdvan satışını bekliyor. Rıdvan’dan gelecek 4-5 milyon Euro’nun büyük bölümü Sörloth transferinde kullanılacak. Beşiktaş’ın Leipzig’e resmi teklif yapması artık çok yakın. Başkan Ahmet Nur Çebi ve Ceyhun Kazancı Sörloth ile konuştu. Sörloth buraya gelmek konusunda istekli. Beşiktaşlı yetkililer Sörloth transferinde çok umutlu. Beşiktaş şartlarını zorlayacak. Beşiktaş’ın 6,5 milyon Euro civarına çıkmasını yüksek ihtimal görüyorum.

“RIDVAN YILMAZ AVRUPA’DA OYNAMAK İSTİYOR”

Başkan Ahmet Nur Çebi, Rıdvan için istedikleri rakamı 10 milyon Euro olarak açıkladı ama masada Frankfurt’un 3,5 milyon Euro, Torino’nun 4 milyon Euro + başarı bonuslarıyla 5 milyon Euro’ya kadar çıkan bir teklifi var. Ben bu tekliflerin çok üzerine çıkılacağını düşünmüyorum. Burada Rıdvan’ın istekleri ve Beşiktaş’ın bonservis isteği çok önemli. Bu transferin yakında olumlu ya da olumsuz sonuçlanma ihtimalini yüksek görüyorum. Rıdvan Avrupa’da oynama isteğini hep dile getiriyor ancak Rıdvan burada kulübü dinleyecek, kulübün onay vermesi durumunda görüşmeler devam edecek. Torino Beşiktaş’a sonraki satıştan yüzde 20 pay teklif etmişti, Beşiktaş bu payı belki yüzde 30’a çekebilir.

“SERDAR SAATÇI YÜZDE 99”

Serdar Saatçı derbide yüzde 99 ilk 11 başlayacak. Kayseri deplasmanında ilk 11’de başladı, golü vardı. İtalyan Cagliari kulübü gelecek günlerde resmi teklifte bulunacak. Kesin bir şey söylemem yanlış olur ama beklentim 500-750 bin Euro arasında bir teklif olacak. Serdar’ın da Avrupa’da oynama isteği var.

“CENK BUGÜNDEN YARINA BİTMEZ”

Sezon başı konuşurken belki Cenk transferinin olası olduğunu söyleyebilirdik ama Cenk’le ilgili Beşiktaş’ın şu anda resmi bir girişimi yok. Cenk Beşiktaş’ta oynamak istiyor ama kontrat ve alacağı ücret de önemli. Aldığım bilgi, Cenk’in sakatlığıyla ilgili bir problemi yok. Beşiktaş’ta oynamak istiyor.Başkan Ahmet Nur Çebi Cenk’in Everton’a transferinde de önemli rol oynamıştı. Cenk ile arasında bir baba oğul ilişkisi var ama yine de bu transfer bugünden yarına bitecek bir transfer değil. Cenk Beşiktaş’ta oynamak istiyor, hatta futbolu Beşiktaş’ta bırakmak istiyor. Önümüzdeki günlerde ikinci santrfor olarak gündeme gelebilir ama Beşiktaş tarafından yapılan resmi bir girişim olmadığı için bugünden bir şey söylememiz mümkün değil.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.