Futbol değil skor güzel

Ali Engin GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

20.07.2020
147
A+
A-

Ne demişti Sergen hoca bizden güzel futbol beklemeyin, bundan sonra 3 puan için oynayacağız demişti..
Alın işte 3 puan keyfini çıkarın.
Sezonun son derbisininde 3 puan ve galibiyet ile kapatan Beşiktaş’lı futbolcular tüm taraftarlarına büyük mutluluk yaşattı.

Aslında Karşılamaya iyi başlayamamıştı Beşiktaş’lı futbolcular, birde üstüne Fenerbahçe Vedat Muric’in kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalmış rakibi karşısında bayağı zor anlar yaşadı Hasan Ali ve Genç Ferdi Beşiktaş defansını bayağı hırpaladılar hep bir ağızdan acaba Fenerbahçe değilde Beşiktaş ‘mı 10 kişi dedik. Öyleydi ama, Fenerbahçe oynuyor Beşiktaş izliyordu, Fenerbahçe’nin tehlikeli ataklarına genç kaleci Ersin set çekti ilk yarı boyunca kritik gollük pozisyonlara geçit vermeyerek takım arkadaşlarına moral aşıladı ve soyunma odasına 0-0 lık eşitlikle gidilmesinde önemli rol oynadı.

İlk yarı boyunca Beşiktaş’ın sağ kanadını Fenerbahçe ‘li Ferdi ve Hasan Ali ile Gökhan Gönül’e bayağı zor anlar yaşattılar. Ne hikmetse Beşiktaş’ın hücum anlamında Boyd olsun Boateng olsun, Burak olsun hiç bir varlık gösteremediler.

İlk yarı boyunca 10 kişilik Fenerbahçe büyük efor sarfetmiş Beşiktaş’ı bayağı hırpalamıştı, Sergen hoca devre arası oyuncularını uyarmış 2. Yarının başlamasıyla daha başka bir Beşiktaş vardı sahada. Roller değişmişti Beşiktaş oynuyor, Fenerbahçe izliyordu Ferdi ve Hasan Ali’de ilk yarıdaki gibi etkili değildiler ilk yarıdaki üstün performanslarını 2. Yarıya yansıtamadılar Beşiktaş’ın 2. Yarı daha çok rakip alanda görünmesi gol geliyorum mesajını veriyordu adeta 1,2,3 derken Vida’nın kendisinin başlatıp kendisinin sonlandırıp attığı gol ile Fenerbahçe ‘nin Gardını düşürdü. Oyuna iyicene hakim olan taraf Beşiktaş ‘tı rakibine bir bir yumruk daha atıp Gökhan’la 2. Golü bulup ezeli rakibini tuş etti diyebiliriz.  Beşiktaş’lı oyuncular skoru 2-0 yapınca oyunu istediği gibi yönlendirip skoru koruyup derbiden galibiyet ile ayrılmasını bildiler.

Geldiğinden bu yana Beşiktaş’ın kalesinde yediği hatalı goller yemesiyle Beşiktaş’ın puan kaybetmesinde büyük rol oynayan Karius’un gitmesiyle Kaleye geçen ve her geçen hafta üstüne koyarak devam eden genç Ersin bu akşam Derbi karşılaşmasında güzel bir oyun çıkararak takımın sahadan üç puanla ayrılmasında büyük rol oynadı diyebilirim. Hep söyledik defalarca söyledik Karius’u kaleye koyacağımıza genç kalecileri Ersin veya Utku’yu koyalım yiyecekse golleri bunlar yesin Diye diye dilimizde tüy bitti adeta. İyiki Karius pılısını pırtısını toplayıp gitmese Ersin diye bir kaleciyi göremeyip fikir sahibide olamayacaktık. Ersin illaki hatalı gol yiyecek tecrübe kazanacak, Ersin kardeşim durmak yok çalışmaya devam kendini her daim hazır tut seri olmaya bak çabukluk antrenmanı çalış. İyi olacaksın dahada iyi sende ışık var, hiç bir zaman oldum deyip bırakma.

Maçın hakemi Halil Umut Meler, Vedat Muric’in Vida’ya arkadan yapmış olduğu pozisyonu iyi süzemeyip Sarı kart ile cezalandırdı, Var’dan gelen uyarı ile pozisyonu tekrar izleyip sarı kartı iptal edip Kırmızı kart ile Vedat’ı oyun dışına attı. Sonrasında öyle kritik hatalar yapmayıp maçı iyi yönetti diyebilirim.

Ali ENGİN / GundemBesiktas.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.