Ismael’in golcü kriteri…

Beşiktaş Yönetimi’ne aradığı forvet için isim değil özelliklerini anlatan Teknik Direktör Valerien İsmael, hangi tipte bir golcü istediğini belirledi…

A+
A-
14.05.2022

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien İsmail, siyah-beyazlı yönetime, isim değil ancak aradığı forvetin özelliklerini anlattı.

Yeni sezon için transfer planlamasına şimdiden başlayan ve önceliğini santrfor ile stoper üzerine kuran Fransız teknik adamın, yönetimin, uzun süredir yaptığı transfer çalışmalarını bildiği ve listedeki isimlerin iyi futbolcular olduğunu dile getirdiği vurgulandı. Ismael, öncelikle alınacak golcünün sadece gol atmak değil, pas verme özelliğinin de çok iyi seviyede olması gerektiğini yönetime aktardı.

Siyah-beyazlı idarecilerle yaptığı görüşmelerde, bu sezonun özetinin, tamamen kaçan gol fırsatları olduğunu söyleyen Fransız teknik adam, şöyle devam etti:

“Pozisyon üretme konusunda takımın hiçbir sıkıntısı olmamış. Tek sorun, yeteri kadar atamamak. Bu nedenle yeni sezon için alınacak santrforlar, gol atmanın ötesinde, ileride duvar görevi görebilecek, sırtı kaleye dönükken etrafına pas dağıtabilecek, her iki ayağıyla gol vuruşu yapan ve de belki de en önemlisi, hava toplarında iyi bir isim olmalı.”

Bu nedenle listenin başına Sörloth’u alan Beşiktaş Yönetimi, Norveçli golcü için çalışmalarına hız verirken, santrfor transferinde geçici değil kalıcı çözümler sağlayacak politika izlemeye karar verdi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Cenk Cemil dedi ki:

    Batshuayi takıma tam 10 numara büyük geldi ve başka golcü arıyoruz ! Bazı golcülerin resimleri gözüme takıldı, futbılcuya değil, GÜREŞÇİYE benziyorlar ! Buradan şimdiden söylüyorum! Madem ki, Batshuayi’yi beğenmiyorsunuz, o zaman gelecek olan golcü en az onun kadar klas ve golcü olmalı ! Batshuayi sefilleri oynayan Beşiktaş takımında bu yıl attığı 14 golle düşmeme hesapları yapılmasını önledi! Yerine gelecek adam için kimsenin atığını alam gibi bir ezikliği göstermeyin ve kimsenin de ağzının içine bakmayın! Shörlöth bana göre bir golcü değil ! Sadece onun gelmesiyle gol sorunu halllolmaz ! Onun için gidin Bosna Hersek Liginde Zrinski Mostar Kulübü santraforu ve bu yıl açık-ara gol kralı olan Nemenia Bilija yı alın diyorum! Yoksa, gelecek sezonda da husrna yaşamak kaçınılmaz olur !