Modern Çağ Koleji

İyi seneler

Kerem Eymür, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

30.12.2020
A+
A-

İnsanlığın yüzyıllar boyunca belki de en çok geride bırakmak istediği, pek çok kişiyi aramızdan ayıran, bir an önce gitmesi için saatleri, hatta dakikaları saydığımız 2020 yılı çok yakında aramızdan ayrılacak. “Her şerde bir hayır vardır” der atalarımız. Bu anlamda bakarsak, 2020 yılı pek çok şeyi görmemize ve ezberlerimizin bozulmasına neden oldu. Bu vesile ile umarım, hayatta ki en önemli şeyin sağlık olduğunun, kötülüklerin ve hastalıkların, din, ırk, mezhep, renk seçmediğinin, bu dünyada yaşamamız için birbirimize ne kadar ihtiyaç duyduğumuzun farkına varmışızdır.

2020 yılı zaten ekonomik bakımdan çok zor bir durumda olan başta büyük takımlarımız olmak üzere, tüm takımlarımızı fazlasıyla etkiledi. Belki de bu durumdan ekonomik olarak en çok zarar gören takım Beşiktaş oldu. Geçmiş dönemlerde yapılan ve Beşiktaş’ı çok büyük bir borç yükünün altına sokan, bilinçsiz ve plansız harcamaların boyutlarının ne kadar vahim olduğu, bu pandemi sürecinde su üstüne çıkarak daha da belirgin bir hale geldi.

Bu kadar kötü ekonomik duruma ve borçlara rağmen Beşiktaş, belki de ambleminin kartal olmasından olsa gerek, herkesin “Beşiktaş’tan uzun yıllar bir şey olmaz” dediği bir anda, yeniden küllerinden doğarak, ligin zirvesine ortak oldu. Tabir yerinde ise, Beşiktaş taraftarı Sergen Yalçın’ı Beşiktaş’ın başına isterken, aslında kendi aşısını bulmuştu. İlk başta aşının yan etkileri görülse de, ilerleyen zamanlarda Sergen aşısının ne kadar etkili olup, Beşiktaş’ı nasıl ayağa kaldırdığına ve bu anlamda taraftarın ne kadar haklı olduğuna şahit olduk. Bu ayağa çabuk kalkabilme, kenetlenme ve kazanma kültürü Beşiktaş’a has bir kültürdür. Pandemi dolayısıyla, bu dünya üzerinde ki en etkili taraftar kitlesinden yoksun olmasına rağmen, 2021 senesine liderin sadece 1 puan gerisinde 2.olarak girmesi, bunun en önemli göstergesidir.

2021 yılında umarım bu geliştirilen COVID 19 aşıları da Sergen aşısının Beşiktaş’a yaptığı etki gibi, tüm insanlığı ayağa kaldırır ve insanların yeniden normal hayata geçmelerini sağlar.

Böylece Beşiktaş taraftarı da tribünde ki yerini almak suretiyle, Beşiktaş’a ekstra bir güç katarak, Şampiyonluk yaşar. Bu yılki Şampiyonluk, Beşiktaş adına maddi ve manevi anlamda çok önem teşkil ediyor. Zira bu yıl son olarak, Şampiyon takımımız Şampiyonlar Ligine direk olarak katılabilecek. Bundan sonraki sezonlarda maalesef şampiyon olan takımlarımız, ön eleme oynayacak. Ekonomik anlamda Beşiktaş’a nefes olacak ve bizleri biraz olsun rahatlatacak muhtemel Şampiyonlar Ligi katılımı, Beşiktaş için fazlasıyla önem taşıyor. Buradan gelecek ayak bastı parası, alınacak puanlardan gelecek olan para ile yayın hakkı, bilet satışı, stat reklamları gibi pek çok gelir kasamıza girecektir. Ayrıca oyuncularımızı Şampiyonlar Liginde görücüye çıkarma fırsatı bulup, onları daha büyük paralara satabilme imkanı doğacaktır. Ülkemizde her yıl daha da daralan ve marka değerinin neredeyse yokları oynadığı futbol ekonomisinde, ayakta kalmak adına tek yol, Şampiyonlar Ligi olacaktır. Aksi taktirde bu borçlar çok uzun yıllar kapanamayacağı gibi, ileride bizleri daha da büyük sıkıntılara sokacaktır. Bu nedenle bizi yönetenlerin bu gerçeği akıllarından çıkarmamaları, Beşiktaş’ın Şampiyonlar Liginde yeniden yer alması için tüm camiayı kenetlemeleri ve bunun için tüm şartları zorlamaları gerekecektir. Daha birkaç yıl öncesine kadar, bir Şampiyonlar Ligi takımı olan Beşiktaş’a, el birliği ile layık olduğu bu ünvanı tekrar kazandırmalıyız. Bu durum, Beşiktaş’ın ekonomik anlamda düzlüğe çıkması ve yarınlarına umut ile bakabilmesi açısından şarttır.

2021 yılı başta Büyük Beşiktaş Camiasi ve bu Camiaya gönül veren siz değerli Beşiktaş aşıkları olmak üzere , tüm dünyaya başta sağlık, yeniden normalleşen bir yaşam, başarı, bereket, huzur , mutluluk getirsin.
Beşiktaş’ımıza da Şampiyonluk tabi ki..

İyi Seneler..

Kerem EYMÜR

#BırakmamSeni
ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    iyi seneler, sağlıkla evimizde sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar diye bağıracağımız günlere tez vakitte kavuşmak dileği ile..