Marka olmak değil sorun çözmek gerek

Siyah beyazlı eski golcülerden, Sabah yazarı Ali Gültiken’in köşe yazısı

A+
A-
20.06.2022

Sadece teknik adamlar değil bunun belki 5 misli para, oyuncular üzerinden boşa harcanıyor. Özellikle yabancı transferi konusundaki hatalar roman değil, roman serisi olur…

8+3 olan yabancı kuralı için devam kararı çıktı. Konu tercihler kadar mali anlamda kontrolden geçiyor. Yeni çıkan spor yasası çok arzu edilen ve beklenen bir konuydu. Bunun kulüpler üzerinde nasıl uygulanacağı süreci başlıyor. Bunu da merakla bekliyoruz.

Sorun sayıda veya teknik adam kararlarında değil, bunlara harcanan paranın devlet ve federasyon tarafından kontrolünde. Yıllardan beri Türkiye; yaşlı yabancı çöplüğü olarak Avrupa’da nam salmış durumda. Konu aslında seçenler tarafında görünüyor.

Ligimizdeki son 15 şampiyonlukta Türk teknik adamların imzası var. Bunun tesadüf olmadığını, futbolun içinde yaşayanlar olarak bizler çok iyi biliyoruz.

Türkiye’de kulüpler sorunlu… Ancak bu problemleri yöneten teknik adamlar başarılı olabiliyorlar.

İstediği kadar dünyada ve Avrupa’da isim ve marka sahibi olsun, gelen yabancıların Türkiye’deki ortamlara uyum sağlaması kolay değil.

Kulüpleri yöneten kişiler kendi hayallerinin peşinden koşarken, futbol gerçekliklerini çözene kadar bu hayaller onlar için kâbusa dönüyor.

Ali GÜLTİKEN / Sabah

 

 

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.