Ortaya karışık

Akşam Gazetesi yazarı Alen Markaryan’ın yazısı.

15.01.2020
213
A+
A-

Bir Guliherme mevzusudur gidiyor… İyidir kötüdür tartışmıyorum… Gelebilir de gelmeyebilir de… Lakin yazılanlara çizilenlere bakıyorum da, beklenti nirvana… Hayaller Paris…. Sanırsın 7 başlı dev gelecek. Hatırlarsanız, Boyd için de sezon başı gelirken aynı terane uygulanmıştı… Öyle bir hisse kapılmıştı ki insanlar öksürdü mü asist, hapşırdı mı gol atacak Boyd… O derece yani… Bak 3 ayda göndermek istiyorlar kulüp bulamıyorlar alacak… O yüzden milleti cilalayıp durmayın kardeşim!!!!!!!

Abdullah Avcı, Başkanı Çebi’yle yaptığı istişarede “Bu kadro şampiyon olabilecek kalitede demiş…” İyi… Lakin bu kapsamda önemli olan Avcı’nın ne dediği değil bence…. Önemli olan sayın Çebi’nin ne cevap verdiği?!!!

A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanmasından sonra A Milli Kadın Voleybol Takımımız’ın da Tokyo’daki olimpiyatlara gitmesi, tüm ülkeyi gururlandırdı… Ben dahil hemen hemen tüm spor dünyası tebrik mesajı yolladı… Tabii ki Beşiktaş Kulübü de…. Sevgili yönetim hani kadın voleybol demişken!!!

Serdar Aziz Beşiktaş maçındaki pozisyonuyla ilgili ‘Faulü ben değil Vida yaptı’ demiş…. Konuşturursanız der tabii!!! Meydan boş… İnsanların gözüne baka baka benim gördüğümü bana anlatmaya çalışır… Siz dua edin pozisyondaki “Ben değilim, bana komplo yapıyorlar” dememiş!!! Der mi? Der…. Yalnız Serdar Aziz bir şeyi fena ıskalıyor… Durumu cıvıtmaya çalıştığı mecrayla aynı taraftalar… Kendi çalıyor kendi duyuyor yani… Söyleyin de birisi uyandırsın arkadaşı!!!

Şu limit mevzusu… TFF onaylamamış “limitinizi aşmayın Yoksa ceza yersiniz” demiş… Bizim taraftan da ‘Biz kurallara uyarız’ minvalinde bir cevap gelmiş… Oysa Fener aşmış. “Eeee! Ona ceza verdiniz mi? Hayır… O zaman biz de geçiyoruz limiti bize de ceza veremezsiniz” deseymişiz iyiymiş… Lakin bu durumda Maddi olanaksızlıklardan dolayı biraz da haklı olarak bu limit aşımı mevzusunu kabullenmek işimize geliyormuş gibi duruyor… Ondan bu cevap vermeme durumu sanki…

Devre arası kampında hazırlık maçı yaptık Altınordu’yla kalede Karius vardı… Enteresan değil mi? Sen hazırlık maçındabile kaleye Karius’u koyuyorsan?! Sıkıntı yok mu bu işte hocam? Hadi Utku’yu az çok biliyoruz. Yahu Ersin diye bir çocuk var. Neden koymazsın onu? Millet görsün fikir sahibi olsun… Bak parasızlıktan transfer olmuyor, vallahi ben anlamadım bu işten bir şey. Bu maçta Karius’u kaleye koymak!!!??? Yazacak bir şey yok maalesef…

Gökhan Gönül sözleşmesini 1+1 uzatarak alacağından 700 bin euro indirime gitmiş… Bu ince ve kadirşinas davranışından dolayı kendisine teşekkür ederiz… Lakin böyle bir durumla karşılaşınca ister istemez Fenerbahçe’den bize geldiği gün kopan pandominolar geldi gözümün önüne… Kadıköy’de sahaya çıktığında sahte dolar atmalar falan çocuğa… Ne dersiniz? Bu iş görüldüğü ve konuşulduğu gibi değilmiş, değil mi?

Alen MARKARYAN / Akşam

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.