ÖZEL | İşte Onur Bulut transferinin perde arkası!

Beşiktaş’ın Kayserispor’dan kadrosuna kattığı Onur Bulut transferinde flaş gelişmeler yaşanıyor.

ÖZEL | İşte Onur Bulut transferinin perde arkası!
A+
A-
18 Şubat 2023 18:31

Beşiktaş ara transfer döneminde Kayserispor’dan milli futbolcu Onur Bulut’u katmıştı. Sarı-kırmızılı ekip bu transferi, ‘haksız fesih’ yapıldığı gerekçesiyle TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na taşıdı.

Onur Bulut için ilk olarak Fenerbahçe’nin devreye girerek Kayserispor’a 1.5 milyon Euro bonservis teklif ettiği ve Mame Thiam transferinden kalan 1.8 milyon Euro’luk alacağından da vazgeçtiği öğrenildi. Fakat Onur Bulut’un Şenol Güneş ile çalışmak istediğini söylemesi üzerine transfer gerçekleşmedi.

Beşiktaş ise Onur Bulut’un sözleşmesinde bulunan fesih bedelini ödeyerek oyuncuyu İstanbul’a davet etmişti. Sağlık kontrollerinden geçtikten sonra Beşiktaş ile sözleşme imzalayan Onur Bulut, Siyah-Beyazlı forma ile çalışmalara başlamıştı.

Kayserispor cephesi Onur Bulut ile imzalanan sözleşmenin resmi olmadığını ve Kayserispor Başkanı Ali Çamlı’nın imzasının sözleşmede yer almadığını öne sürerek konuyu yargıya taşıdı. Avukat olarak ise 2006-2018 yılları arasında Fenerbahçe Asbaşkanlığı yapan Şekip Mosturoğlu’nu görevlendirdiler.

GundemBesiktas.com’un edindiği bilgilere göre; Fenerbahçe’nin Tayyip Talha transferinden sonra Onur Bulut transferinde de Beşiktaş’tan çalım yemesi, Kayserispor ile Fenerbahçe arasında ipleri iyice gerdi. Fenerbahçe’nin Kayserispor’a bu transferi yargıya taşımaları için baskı yaptığı öğrenilirken, avukat olarak Şekip Mosturoğlu’nun görevlendirilmesi bu iddiaları güçlendirdi.

Onur Bulut’un sözleşmede imzası bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağı aktarılırken, Beşiktaş cephesinin kendinden emin olduğu ve herhangi bir ceza almayacaklarından emin oldukları öğrenildi.

GundemBesiktas.com / Gökhan Önel

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.