ÖZEL | Küme düşmenin kaldırılması demek, Galatasaray’ı şampiyon yapmak demektir

Beşiktaş eski yöneticisi Av. Ahmet Akpınar gündeme dair özel açıklamalarda bulundu.

21.05.2020
204
A+
A-

Av Ahmet Akpınar’ın GundemBesiktas.com’a yaptığı özel açıklamalar şöyle: ”Küme düşmenin kaldırılması demek, Galatasaray’ı şampiyon yapmak demektir. Galatasaray’ın kalan maçları küme düşme hattına yakın takımlar ve bu da şikeye davettir. Eğer küme düşme kalkacak ise şampiyon da olmasın. Böyle saçmalık mı olur.

”Kulüpler maddi yetersizlikten oynuyorlar.”

Ligler zorunluluktan oynanacak. Çünkü federasyon kulüplere para ödeyemiyor. Yayıncı kuruluş büyük ihtimal sözleşmedeki hakkını kullanarak ligler oynanmadan kulüplere ödeme yapmıyor.  Kulüpler zor durumda ve maddi zorluktan dolayı lig aceleye getiriliyor. Yayıncı kuruluş kulüplere ödeme yapsaydı, kulüpler oynamak istemezdi. Maddi yetersizlikten kabul etmek zorunda kaldılar.Oyuncuları lige hazırlamak ve seyahat organizasyonları nasıl olacak? Risk büyük ve bence çok erken. Dilerim bu verdikleri karardan pişman olmazlar.

”Salgın riski daha bitmedi.”

12 haziranda liglerin başlaması birçok risk içeriyor. İster istemez insanlar evlerde maçları izlemek için toplanacaklar. Belki haziran başında kafeler açılacak ve risk iki kat artacak. Bunlar değerlendirilmeli ve ona göre karar verilmeli.

Virüsün akciğere olan etkisini hepimiz biliyoruz. Futbolcular virüs kaptığı zaman ciğerlerin eski haline gelmesi uzun sürecektir ve futbol hayatı riske giren oyuncu federasyonu şikayet edecektir. Oynamak istemeyen oyuncular da var.  Bu kadar kısa bir sürede oyuncuların hem moral, hem de fiziki olarak hazırlanmaları zor gibi görünüyor. Çünkü ister istemez tempoyu arttıracaklar ve sakatlık baş gösterecektir. Umarım her şey yolunda gider ve biz yanılmış oluruz.”

GündemBesiktas.com ÖZEL HABER

MÇK Modern Çağ Koleji
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.