Redmond: Derbinin öneminin farkındayım

Beşiktaş’ta antrenman öncesinde Nathan Redmond önemli açıklamalarda bulundu.

Redmond: Derbinin öneminin farkındayım
A+
A-
24 Mart 2023 17:25

Derbi hazırlıklarına devam eden Beşiktaş’ta antrenman öncesinde Nathan Redmond, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Fenerbahçe maçına değinen Redmond, “Genel atmosferimiz çok iyi. Birçok arkadaşımız milli takımlarda. Daha az kişiyle idman yapıyoruz ama antrenmanların yoğunluğu üst düzeyde. Önümüzdeki hafta oynayacağımız derbiye hazırlanıyoruz. Fenerbahçe’yle oynadığımız ilk maça on birde başlamıştım. Bizim için iyi bir test olmuştu. Maçın öneminin farkındayım. Derbiyi sabırsızlıkla bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Kendi performansını değerlendiren İngiliz futbolcu, “Buraya ilk geldiğimde fiziksel olarak tam hazır değildim, her geçen gün üzerine koyarak devam ettim. Arka arkaya maç oynadıkça daha zinde duruma geldim. Bu durum özgüvenime ve takıma verdiğim katkıya olumlu yansıdı. Her takımda ikişer, üçer oyuncu pozisyonlarına göre rekabet içinde olabilirler. Hepimizin ortak hedefi maç kazanmak. Her şeyi beraber başarıyoruz. Kariyerim boyunca farklı pozisyonlarda oynadım. Hocalar maça göre farklı kararlar alabiliyorlar. On numara pozisyonunda oynadım, forvette oynadım. Sol taraf kendimi daha iyi hissettiğim doğal pozisyonum. Farklı pozisyonlarda oynayabilmek önemli. Önemli olan takıma katkı sağlamak” açıklamasında bulundu.

Geleceği hakkında merak edilenleri de yanıtlayan tecrübeli oyuncu, “Henüz sözleşme konusunu düşünmedim. Sezonu elimizden gelen en iyi şekilde bitirmeyi hedefliyoruz. Olabildiğince kazanarak ve puanlar toplayarak sezonu tamamlamak niyetindeyiz. Şu an bu konular için doğru zaman değil. Sezon sona erdiğinde bu konular düşünülür” diye konuştu.

Vatandaşı ile ilgili görüşlerini de aktaran Redmond, “Dele’yi uzun süredir tanıyorum. Neler yapabileceğinin farkındayım. Benim ne düşündüğüm değil hocanın düşüncesi ve tercihleri önemli. Dele’nin iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Dele’nin takıma katkı sağlayabileceğine hala inanıyorum” dedi.

Taraftarlar hakkındaki duygularını dile getiren deneyimli hücumcu, “Futbolcular olarak bizim için yaratılan atmosferden çok memnunuz. Taraftarlarımızdan sezonun sonuna kadar sergiledikleri müthiş desteğe devam etmelerini istiyoruz” yorumunda bulundu.

GundemBesiktas.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.