Roman Abramovich Beşiktaş’ı satın almak için görüştü mü? Rus gazeteci yapılan görüşmeyi açıkladı

Roman Abramovich’in Beşiktaş’a bir ilgi duyduğu ve satın alabilmek adına görüşmelerde bulunduğu iddiasını Rus spor muhabiri Alex Smolyaninov’a sorduk. Abramovich, Beşiktaş ile yaptığı görüşmelerde anlaşma sağlayamadı.

Roman Abramovich Beşiktaş’ı satın almak için görüştü mü? Rus gazeteci yapılan görüşmeyi açıkladı
A+
A-
23 Mart 2023 19:24

Chelsea’nin eski sahibi olan ünlü iş adamı Roman Abramovich’in Beşiktaş’ı satın alma konusu geçtiğimiz haftalarda gündeme bomba gibi düşmüştü.

GundemBesiktas.com olarak Rus spor muhabiri Alex Smolyaninov’a ulaştık ve Rus milyarder Roman Abramovich’in Beşiktaş’ı satın alacağı yönündeki haberleri sorduk.

Abramovich, Beşiktaş’ı satın alabilmek için görüşme yaptı mı?

Rus gazeteci Alex, Abramovich konusunda yaptığı özel açıklamalarda ;

‘ Herkese merhaba, Ben Rusya’dan spor muhabiri Alex. Chelsea’nin eski sahibi Roman Abromavicin Beşiktaş kulübünü  satın alma olasılığı üzerine birkaç şey söylemek istiyorum. Bildiğim kadarıyla Abromovic aralık ayında Beşiktaşı satın almak için müzakerelerde bulundu. Fakat maalesef taraflar anlaşamadı. Sebebi tam olarak bilinmese de şuan için Beşiktaş kulübünü satın almayı düşünmediğini ve kendisine yaptırım uygulamayan ülkelere yöneldiğini söyleyebiliriz. Brezilya bunlardan birisi. Atlético Mineiro  ya da São Paulo kulübünü satın almakla ilgileniyor. Ayrıca geçtiğimiz dönemlerde Abramovicin sahibi olduğu Evraz holdingin Spartak Moskova kulübünü satın almak için müzakerelerde bulundu fakat anlaşmaya varılamadı. Şuan için Roman Abromavicin parasını nereye yatıracağını söylemek güç. Fakat futbol sevgisi göz önüne alındığında  onu çok yakında  bir kulubün başında göreceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. ‘ ifadelerini kullandı.

GundemBesiktas.com ÖZEL HABER

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.