Rosier’in yerine o ismi önerdi: Sola alternatif var

Önder Özen NTV Spor’da derbi öncesi Beşiktaş’ı değerlendirdi.

A+
A-
03.05.2022

Önder Özen’in açıklamaları şöyle: Beşiktaş’ta derbi atmosferleri hep çok yüklü. Seyirci çok baskılı. Neticede siz orada nasıl planlarsanız planlayın, Beşiktaş taraftarı sizi bir kere öne doğru itiyor. Böyle bir gerçek var. O yüzden ben Beşiktaş’tan sürpriz beklemiyorum. Zaten İsmael’in de hayalindeki oyun, tarif ettiği oyun. Biraz da göstermeye çalıştığı oyun. Önde baskılı. Beşiktaş taraftarı da yüksek tempoya bayılır. Agresif bir takım savunmasına yakın oynanmasına, önde baskı yapılmasına bayılır. Talep de eder ayrıca. Ben o sebeple Beşiktaş tarafında sürpriz beklemiyorum ama Fenerbahçe oyunu geriden kurmayarak sürpriz yapabilir.”

“ROSIER’İN YERİNE N’KOUDOU”

“Rosier konusu ciddi bir açmaz. Sergen Hoca döneminde Beşiktaş topla baskı yaparken de çok özeldi. Şimdi İsmael’le koşuyla baskı yapmak isterken de Rosier’in varlığı çok önemli, topla baskı yapıyorsanız da. Necip’in stoper olacağını düşünsem, orta dörtlüğün kenarında yüksek tempo gerekiyor. Çabukluk gerekiyor, dinamizm gerekiyor. Oradan Ferdi gelecek. Onun kontrolü gerekiyor. Onu da birebir oynayabilmek falan gerekiyor. Ben oraya N’Koudou’yu tercih edebileceğini düşünüyorum. Ilk aklıma gelenlerden biri bu.. Çünkü sola biraz alternatifleri var. Ama sağ yok. Yani Umut Meraş bir tarafa Rıdvan bir tarafa akıcılık kazanamaz. Yani iç saha maçı O sebeple N’Koudou olabilir mi diye kendime sordum.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Cenk Cemil dedi ki:

    Şu hale bakın ya !. Beşiktaşa herkes transfer edielcek futbolcu tavsiye ediyor, ve herkes de her maç öncesi ilk 11 kadrosu yapıyor ! Yav, Beşiktaş sizlerin eğlencesi mi arkadaş ? Baş işiz-gücüz yok mu sizin ? Beşiktaş transfer komitesi uyuyor mu? Neden dünyanın ve Afrikanın futbolda ileri ülkelerine gidip istikbali parlak genç oyuncular transfer etmiyorlar ? Oturdujalrı yerden mi Beşiktaşı oluşturacaklar ? Yoksa, hemen herkesin burnunu soktuğu bir Beşiktaş yönetimin hoşuna mı gidiyor ?