Şenol Güneş: Fenerbahçe maçında final yaptı

Beşiktaş idmanından önce basınla bir araya gelen Şenol Güneşi soruları cevapladı.

Şenol Güneş: Fenerbahçe maçında final yaptı
A+
A-
6 Nisan 2023 09:34

Beşiktaş, Giresunspor maçının hazırlıklarını sürdürürken, Şenol Güneş, idmandan önce basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Derbiyi değerlendiren Güneş, “İyi bir oyun, sadece futbola odaklanan bir takım, daha önce konuştuğumuz birçok parametrenin gerçekleştiği bir maç oldu. Hatalarımız da doğrularımız da var. Oyunun sahibi Beşiktaş oldu. Amacımız rakibe üstünlük kurarak maçları kazanmak, geçtiğimiz maç bu gerçekleşti. Kazansak da kaybetsek sorunlar var, biz de çözümler üretmek için çalışıyoruz. Büyük bir camiaya karşı deplasmanda kazanmak güzel bir şey. Rakibin kötü oynaması kötü olduklarını göstermez. Başkan bize, biz oyunculara görev veriyoruz. İşi sahadaki oyuncu yapıyor. Redmond başarılı bir maç çıkardı, yapamasaydı sıkıntıydı. Welinton’un atılması bizim lehimize oldu. Bazen işler denk gidiyor. Futbolun güzel tarafı bu. Beklediğim performansı alamadığım oyuncular da vardı. Dele kalmak istiyorsa kalsın ama ekonomik olarak şartları iyi olsun. Welinton’un iyi niyetli olan mücadelesi yeterli olmadı. Öndeki oyuncularımız iyi oynadı. Aboubakar çok koştu. Cenk görünmemesine rağmen öyle iyi işler yaptı ki. Aboubakar, Cenk, Redmond, Ghezzal ve Muleka biraz daha iyi olurlarsa beş tane forvet. Daha forvet aramazsın. Biz forvetle maç kazanacağız. Forvetlerimiz iyi olmadığında orta sahamızla kazanacağız. Değişiklikler bazen tutar bazen tutmaz. Hem kadro oluşturuyoruz hem de takım birlikteliğini sağlamaya çalışıyoruz. Redmond’a sürekli şans verdik, katkıları oldu, Fenerbahçe maçında final yaptı. Bizim görevimiz iyinin önünü açmak. Masuaku bu hafta da iyi oynadı” ifadelerini kullandı.

Giresunspor maçına da değinen deneyimli çalıştırıcı, “Şimdi önümüzde Bitexen Giresunspor maçı var. O maçı da kazanmak istiyoruz. Tayyip’in sakatlığına çok üzüldük. Welinton cezalı, Dele’nin sakatlığı devam ediyor. Geçmişi değiştiremeyiz ama gelecek maçlarda çok şey kazanabiliriz. Takımın morali ve heyecanı iyi. Giresunspor savaşan, koşan bir takım. Fenerbahçe maçını unutup bu maça odaklanamazsak hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Alanı daraltıp iyi oynadığımızda işimiz kolaylaşıyor. Büyük takımsan büyük oynayacaksın, koşacaksın. Savunmayı birlikte ve önde yapacaksın. Hatalarımız var. Hataları düzeltince daha büyük ve kaliteli takım oluruz, sonuçlar da kolay gelir” yorumlarında bulundu.

Oyuncuların durumunu aktaran Şenol Güneş, “Rosier’in boynundaki rahatsızlığın iyiye gittiği söyleniyor. Saiss de yakınını kaybetmesinden olumsuz etkilendi. Oyun olarak Nkoudou’dan beklediğimizi alamadık. Gitme durumu da var. Nkoduou’yla herhangi bir sorunumuz yok. Necip baba oldu, tebrik ediyorum. Salih’in dinlenmeye ihtiyacı vardı” dedi.

Derbideki tartışmalı pozisyonlarla ilgili görüşlerini de dile getiren Güneş, “Fenerbahçe maçındaki ilk penaltı için dünyanın hiçbir yerinde penaltı verilmez diyorlar. MHK Başkanı da konuşmuş zaten. VAR’da da görüldüyse gereğini yaparlar artık. Lale Orta dürüst bir insandır, samimiyetine inanıyorum. Halil Umut Meler’in pozisyonu tam göremediğini düşünüyorum. VAR tartışmaları bitirmez tam aksine çoğaltır demiştim, bugün tam o noktadayız. Ortada suç olduğunu söyleyen bir MHK Başkanı var. Ortada bir ölü var, bir de katil. O zaman katile gereği yapılır. Bu işte bir kasıt varsa o suçlu sistemin dışına çıkarılır. Herkesin hemfikir olduğu şey VAR’da görülmüyor mu? Herkesin aynı şeyi gördüğü pozisyonla ilgili farklı bir karar çıkıyorsa o zaman gerekeni yapmak lazım” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.