Genius Hotel İstanbul

Sergen Yalçın’dan flaş açıklamalar!

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında Borussia Dortmund ile karşılaşacak.

14.09.2021
A+
A-

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde yarın akşam saat 19:45’te Vodafone Park’ta Borussia Dortmund ile karşı karşıya gelecek.

İşte Sergen Yalçın’ın yaptığı açıklamalar:

-Hedefimiz gruptan çıkmak-

“Şampiyonlar Ligi, futbolun en üst seviyesi. Beşiktaş olarak bunun içinde olduğumuz için heyecanlı ve mutluyuz. Hedefimiz gruptan çıkmak. Şampiyonlar Ligi, işlerin kolay olduğu bir organizasyon değil. Böyle bir organizasyonda mücadele edebileceğimizi düşünüyorum. Bunu başarmak için oyuncularımla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bunu birlikte deneyeceğiz. Ümidimiz var, heyecanlıyız.”

Bütçe bir yere kadar

“Biz bu grubun en düşük bütçeli takımıyız. Bütçe işi bir yere kadar. Oyuncularımın kazanma hırsı ve düşüncesi önemli. Final o kadar kolay değil ama hayal kurabilir miyiz? Belki kurabiliriz.”

-Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız-

“Rakibe göre oyun planları, oyuncu seçimleri değişebilir ancak biz elimizden geldiğince kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Oyunun nasıl gelişeceği, tempoyu kestirmek biraz zor.”

-Sakat oyuncular-

“Teixeira’nın sakatlığı çok sürmez ama Vida’nınki biraz uzun sürebilir. Umut da yakında döner, onlar dışında sakatlarımız yok.”

-Fenerbahçe ve Galatasaray’ın alacağı puanlar da önemli-

“Ben tüm ülkenin bu maçı izlemesini isterim, biz ülkemizi temsil ediyoruz Beşiktaş olarak. Ülkemiz için alacağımız puanlar bundan sonrası için çok önemli. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın alacağı puanlar da önemli, onlara da başarılar diliyorum.”

-Acun Ilıcalı’ya çağrı-

“Exxen bence maçı tüm insanlara açabilir. Acun Ilıcalı’dan rica etmek lazım herhalde. Ben öncülük edeyim, kanalı aç, herkes izlesin. TV8’den verebilir tüm halka. En azından herkes bir seferlik izlesin maçı. Camia olarak heyecanlıyız. Tüm ülke seyretmek istiyor.”

-Kimsenin şüphesi olmasın, elimizden geleni yapacağız-

“Bir şeyler yapmak istiyoruz, bir şeyleri başarmak istiyoruz, bir şeyler göstermek istiyoruz, ülkemize puanlar kazandırmak istiyoruz, bu tabii ki kolay değil, zor bir turnuva. Kimsenin şüphesi olmasın, elimizden geleni yapacağız.” Kesinlikle kolay olacağını düşünmüyoruz, çok zor bir grup olacak. Takım olarak hazırız, elimizden geleni yapmaya

-Yarınki maçta en az 115 km ve üstünde koşmalıyız-

“Süper Lig’deki koşu mesafeleri yarın akşam yeterli olmayacak. Yarınki maçta en az 115 km ve üstünde koşmalıyız. Bu organizasyonda başarılı olmak istiyorsak ligimizin çok üstünde bir tempoda oynamamız gerekiyor. Oyuncularımız da bunun farkında.”

-Çok net hedefler koymak istemiyorum-

“Gruptan çıkabileceğimize inanıyoruz ama yapamayabiliriz de. O yüzden çok net hedefler koymak istemiyorum. Kesinlikle kolay olacağını düşünmüyoruz, çok zor bir grup olacak. Takım olarak hazırız, elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Vida olmayacak ama onun yerine

“Savunmada Vida olmayacak ama onun yerine oynayacak oyuncularımız var, geniş bir kadromuz var, bu sene iyi bir kadro kurduk, Oynamayanların yerine oynayacak oyuncularımız hazır, herhangi bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

-Konuşmakla olmuyor-

“Avrupa Ligi senaryosu olursa Avrupa Ligi’nde devam edeceğiz yapacak bir şey yok. Ama o senaryoya gelene kadar biz kendi oyunumuzu oynayacağız. Konuşmakla olmuyor. Türkiye Ligi’nde oynayacağınız oyunlar burada yetmez. Gerçekçi planlar yapıyoruz. Nereye gidebiliriz, ne yapabiliriz? Bunu zaman gösterecek. Çok yukarıda hayaller kurup hayal kırıklığı yaşamak istemiyoruz. Planlamayı iyi yapmak lazım.”

-Her takımın açığı vardır-

“Her takımın açığı vardır. Bir takımın eksiğinin olması, senin o eksikleri kullanarak onu yeneceğin anlamına gelmiyor. Senin saha içinde onu ne kadar değerlendirebileceğine bağlı. Konuşması güzel de oyunda öyle olmuyor, kolay olmuyor.”

-İlk 11 sinyali-

“Kale dışında yarın oynayacak oyuncularımızın hepsi yabancı olacak gibi görünüyor.”

-Burada kuralı değiştirecek olan biz değiliz-

“Yabancı kuralı konusunda TFF ne derse biz onu yapıyoruz. Burada kuralı değiştirecek olan biz değiliz. Seneye dört Türk oyuncuyla oynayacaksak, ona göre planlama yapıyoruz. Sonra beşle yapıyorsak, ona göre planlama yapılır. Herkes bu kurallara göre plan yapıyor. Yoksa bizim bir eleştirimiz yok.”

-N’Sakala’nın herhangi bir sorunu yok-

“N’Sakala gayet iyi. İdmanlarda da gayet iyi. Herhangi bir sorunu yok.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.