Türk medyası sana söylüyorum, Weghorst sen anla

Futbol muhabiri ve Vole yorumcusu Gökmen Özcan siyah beyazlıların transfer gündemine dair bilgiler aktardı.

A+
A-
23.06.2022

Özcan, edindiği şu istihbaratları iletti:

Başkan dün Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında bir açıklama yaptı. “Arnautoviç ve Seferoviç’le ilgileniyoruz” dedi.

Bu söz aslında “Türk medyası sana söylüyorum, Weghorst sen anla” sözünün bir açıklamasıydı.

ARNAUTOVİÇ’ İN YILLIK NET ÜCRETİ 3,5 MİLYON EURO 

Başkanın bu açıklaması sonrasında, Arnautoviç’in milli takımdan arkadaşı ve eski bir Beşiktaşlı futbolcuyla konuştum. Arnautoviç için şunları söyledi: Oyuncu, Bologna’dan şu anda yıllık net 3,5 milyon Euro kazanıyor. Ve geçen sezon çok güzel bir dönem geçirdi. Serie A’ da 33 maçta 14 gol attı. Kendisini Juventus istiyor. Hatta abisi de Juventus’la görüşüyor. Bu bilgi sonrasında artık transferi deşmeye bile ihtiyaç duymadım.

BAŞKAN STRATEJİK BİR HAMLE YAPTI 

Burada Sayın Çebi, açıkçası Weghorst’un karar alma sürecini biraz daha hızlandırmaya çalışma adına stratejik bir hamle yaptı.

İKİ BÜYÜK BALIK DA KAÇTI 

Ayrıca, Weghorst’la ilgili konuşmak gerekirse, Almanya’dan özellikle Dortmund’a yakın birkaç isimle konuştuğumda şunu söylediler: Weghorst’u hiçbir zaman birinci forvet olarak düşünmüyorlar. Zaten Sebastian Haller’i aldılar. Otomatik olarak  Dortmund’da oynama garantisi olayı iptal olmuş oldu. Bu nedenle Weghorst Dortmund’tan bir darbe yedi. Net bir şekilde bunu söyleyeyim…

Sonrasında Frankfurt için de yine gündemdeydi. Frankfurt da oyuncuyu birinci gündem, yani birinci forvet olarak düşünmüyor. Çünkü orada da Rafael Borre var. Borre üzerinden bir planlama olacak. Hatta yeni yapılan transferlerin de Borre ile entegre olarak yapılacağı belirtiliyor.

Weghorst, bu iki büyük balığın kaçması sonrası bir şoka uğradı ve yeni gelecek teklifleri beklemeye geçti.

‘TAMAM’ DESE UÇAĞI GÖNDERECEK 

Burada, Beşiktaş hem oyuncunun kulübüyle görüştü, anlaşma sağladı hem de oyuncunun istediği 2,7 milyon Euro’luk maaşın karşılanabileceğini söyledi. Yani Beşiktaş, Weghorst ‘Tamam’ dese özel uçağı gönderip aldırıp imzalatacak.

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.