Ucuz transferler yapmayın, Ocak’ta sıkıntı büyük olur!

Sinan Engin, Beyaz TV’de Beşiktaş’ın transfer politikasını değerlendirdi.

A+
A-
22.05.2022

Sinan Engin’in açıklamaları şöyle:

“İYİ FUTBOLCU İYİ PARADIR”

“Sosyal medyada okuyorum. Beşiktaş’la ilgili ucuz transferler yapılacağı yönünde haberler. Hem ucuz olsun hem iyi olsun yok. İyi futbolcu, iyi para. İyi elbise, iyi para. Doğrusu Budur. Yahudi atasözü vardır. ‘Ucuz mal alacak kadar zengin değilim’ demiş. Ben de duyduğum kadarıyla Beşiktaş biraz kısıtlı bütçeyle, düşük bütçeli oyuncular bakıyorlar. Ellerinde bir potansiyeli var. Gedson Fernandes var. Iyi oyuncuları sayıyorum.. Josef de Souza var. Ghezzal var. N’Koudou var. Hata yapıyor Beşiktaş yönetimi. İyi bir kadro var. Iyi bir potansiyel var.. Eğer sen fark yaratacak bir futbolcu arıyorsan onun parası da farklı olmalıdır. Para vereceksin ki sana iyi iş yapsın. Beşiktaş takımı normal sıradan oyuncularla bir yere varamaz. İşte böyle 6. olur. İşte ‘Biz alırız. Çok ucuz alırız, ama yine şampiyon olacak bir takım yaratırız.’ hayır! Ben buradan uyarıyorum Beşiktaş yönetimini. Bazı futbolculara para verilir. İyi futbolcuysa onda ayrıcalık olur.

“SÖRLOTH 4 MİLYON EURO İSTİYOR”

“Sörloth 4 milyon Euro istiyor. Sözleşme olarakta 4 yıllık sözleşme istiyor. Beşiktaş bu rakamlara Sörloth transferini yapamaz.”

“UCUZ TRANSFERLERLE SEZONA BAŞLAMAYIN”

“Sevgili başkana da buradan sesleniyorum. Ucuz transferlerle sakın ha sezona falan başlama. Ucuz transferler, ucuz oyuncu, bir yere kadar. Kaliteli oyuncu, iki tane, üç tane. Bunlara rakam da verilir. Iyi rakam verilir. Elinde potansiyelin var. Bu işleri Ceyhun kardeşim yapıyor galiba. Kesenin ağzını biraz açın. Buradan söylüyorum, başkanlığına ve yönetimine, sakın ha bu mantıkta ilerlemeyin. Ocak’ta işiniz zor olur. Sonra Ocak’ta daha fazla para vererek transfer yapmak zorunda kalırsın. İyisini de bulamazsın. Daha fazla paradır.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.