Veli Öztürk Divan Başkanlık Seçimi öncesi Gündem Beşiktaş’a konuştu!

Veli Öztürk Divan Başkanlık Seçimi öncesi Gündem Beşiktaş’a konuştu!
A+
A-
11 Ağustos 2022 21:37

Süleyman Seba’nın başkanlık döneninde kulüpte Genel Sekreter olarak görev yapan Veli Öztürk, yapılacak olan Divan Başlanlık Seçimi öncesinde Gündem Beşiktaş’a konuştu!

Rahmetli Başkan Süleyman Seba’nın yaklaşan ölüm yıldönümü öncesinde Gündem Beşiktaş ekibi olarak görev yapan isimlerden Veli Öztürk’e ulaştık.

Süleyman Seba’nın kulüpte yaptığı başkanlık döneminde Asbaşkan olarak görev yapan Veli Öztürk ile Başkan Süleyman Seba ve yaklaşan Divan Başkanlık Seçimi hakkında konuştuk.

Beşiktaş Eski Genel Sekreteri Veli Yiğit ile yaptığımız özel röportaj sizlerle:

Süleyman Seba döneninde yöneticilik yaptınız, rahmetli başkanımızla ilgili neler söylemek istersiniz?

– Rahmetli başkanımız her şeyden önce iyi bir Beşiktaşlıydı. Kulübümüze saygınlık kazandırdığını söyleyebilirim. Başkanımızın yaptığı en önemli işlerden biri devlet ile kulübümüz arasında kurulan ikili ilişkileri çok iyi bir noktaya taşımıştı. Görev yaptığı dönemde bize öncelik tanınırdı. Başkanımız bir kuruma bir iş söylediyse o iş bitmiş sayılırdı. Bunların altında yatan asıl neden ise rahmetli başkanımızın hiçbir zaman kendisi için bir şey istememesi olmuştur… Ne yazık ki başkanımızın kurduğu bu ikili ilişkiler sonraki dönemlerde görev yapan bazı isimler tarafından kötüye kullanıldı…

Bu ayın 17’sinde Beşiktaş’ta Divan Başkanlık seçimi gerçekleştirilecek. Tevfik Yamantürk ve Yalçın Karadeniz başkan adaylıklarını açıkladı. Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

– Tevfik Yamantürk’ü çok eski tanırım. Kendisinin kulüpte asbaşkanlık yaptığı dönemde ben de genel sekreter olarak çalıştım. Yalçın Karadeniz beyfendi ile ise daha sonradan tanışma fırsatı yakaladım. Her iki isim de Beşiktaş için güvenilir isimler. İkisinin de kulübümüze çok büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Keşke bu iki güçlü aday birlikte seçime girebilseydi. En büyük temennim gerçekleştirilecek olan seçimden sonra kaybeden tarafın kazanan yeni başkana desteğini sürdürmesi.

Tevfik Yamantürk ile rahmetli başkan Süleyman Seba‘nın arasının iyi olmadığı iddiaları konuşuluyor. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

– Ben hem rahmetli başkanımız Süleyman Seba’yı hem de Tevfik Yamantürk’ü çok yakından tanırım. Ben hiçbir zaman ne böyle bir şey duydum ne de gördüm. Tevfik Bey’in babası ile rahmetli başkanın babası da birbirleriyle çok iyi anlaşırdı. Tevfik Yamantürk hiçbir zaman kendisinden büyük birine saygısızlık edebilecek karakterde bir insan değil. Elbette ikisinin de görev aldığı sürelerde birbirleriyle yaşadıkları fikir ayrılıkları olmuştur. Fikir ayrılıklarınında yaşananlar ise asla herhangi bir kavga ya da tartışma boyutuna geçmemiştir. Bu tür aslı astarı olmayan iddialar ortaya atmak çok kolay. Yapılan olayın sadece bir itibarsızlaştırma olduğunu düşünüyorum. Bu tür haberlerin ortaya atılmasına kesinlikle doğru bulmuyorum.

GundemBesiktas.com ÖZEL HABER

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.