Yeni sezon yeni umutlar

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Masis Kuyumcu, Gündem Beşiktaş okurları için yazdı.

A+
A-
20.06.2022

Gedson Fernandes ve Saiss çok önemli iki transfer. 3-4-3’te Fransız hocanın sisteminde tam biçilmiş kaftan. Gedson oyunun iki tarafını da çok iyi oynuyor.

Orta alanda Josef-Gedson Fernandes ikilisi, ön tarafa da bu kalitede isimler alınırsa kağıt üzerinde çok iyi durur. Geçen sene de Batshuayi’yi, Teixeira, Pjanic transferleri de kağıt üzerinde iyi duruyordu ama tutmadı.

Kartal Kayra, Emirhan gibi genç istikbal vaat eden oyuncular, Gedson ve Josef gibi kaliteli isimlerin yanında tecrübe kazanacaklar. Kartal Kayra klasik 4-2-3-1 formasyonunun orta sahası için iyi bir yerli alternatifi olabilir.

Rıdvan seneye bedava gidecek, para kazandırarak bu sene giderse, yeri dolmayacak bir oyuncu değil, yeri doldurulur. Ersin Destanoğlu içinde gelecek teklifler varsa değerlendirmeli. Mert Günok ve Emre Bilgin bu mevki için yeterli olur.

Sözleşme uzatmayan her oyuncu için yönetim bunu uygulaması gerekir. Bedelsiz oyuncu kaybetmemek lazım. Beşiktaş bu dar boğazdan ancak üreterek ve satarak çıkar.

Bu sene eğer takımda kalırsa iyi bir hazırlık kampı da geçirirse, Alex geçen seneyi unutturup patlama yapabilir.
Yerli stoper ve kanat oyuncusu gerekiyor. Sağlam bir Cenk Tosun’a her zaman ihtiyacımız var.

Basında ismi geçen Weghorst, Sörloth, Muleka dan birini de kamp kadrosuna yetiştirmek lazım. Transferleri erken bitiren takımlar rakiplerine nazaran sezona daha avantajlı başlar.

Yeni sezon yeni umutlar. Hocanın sistemi belli bu sisteme uygun oyuncular alınırsa sezonu şampiyon olarak tamamlarız.

Masis KUYUMCU / GundemBesiktas.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.