Ahmet Akpınar’dan TFF’ye büyük tepki

Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar, Ankaragücü maçında Josef de Souza’ya çıkarılan kırmızı kartı değerlendirdi.

Ahmet Akpınar’dan TFF’ye büyük tepki
A+
A-
9 Eylül 2022 06:20

Ahmet Akpınar’ın sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

“Tabi altına imza atıyoruz. Gayet güzel ve yerinde bir açıklama ama tabi burda karşı taraf bunu nasıl algılayacak? Şimdi tarihinde 8-0 utancını yaşayan, hocasının alnında 7-0’ın damgası olan bir takım bunu nasıl algılayacak, nasıl uygulayacak bunu zaman gösterecek ama hiç zannetmiyorum.

Daha önemlisi bakın saldırgan serbest bırakılmış. Tabi bundan sonra herkes sahaya atlasın, kimse kimseyi tutuklamıyor. 6222 diye bir yasa çıkarıldı ne olduğu meçhuldu, garabet bir yasaydı uygulanmayacağı çok açıktı. Sadece bunu uygulayan kişileri şike söylentileriyle hapislere attılar. Sonra ne oldu? Hapise atanlar mahkukeye kaşık sallayanlarmış meğerse bu da ortaya çıktı.

Türk futbolunun içinde mahkukeye kaşık sallamamış teknik direktör olsun, oyuncu olsun, yönetici olsun ayrım yapmadan buralarda görev yapmadığı sürece futbolumuz bu çirkinliklerden kurtulmayacaktır.

Hala şu anda Fetö Türkiye’de gündemdedir,hala görevdedir. Adalette de böyledir,sporda da böyledir. Görüyoruz işte Futbol Federasyonu Başkanı ne diyor “benim iki tane hattım var danışmanım da biri duruyordu onda da Bylock varmış”. İnandık mı inandık. Biz şimdi saf insanlarız, balık hafızamız var toplumda buna inandı, yuttu.

Ve federasyonlar seçimle gelmeli. İşaret edilecek bir aday hadi buna gidelim toplanalım oy verelim bunlar olmaz. Böyle olduğu sürece bunlar çok olacaktıır. Holiganlar serbest bırakılacaktır, 6222 uygulammayacaktır. Ta ki bir gün sahada bir oyuncunun Allah korusun boynu kırılacak ya da bıçaklanacak veyahut bir hakem öldürülecek o zaman napıyoruz diyeceğiz ama iş işten geçmiş olacak.

Şimdi Ankaragücü takımının sahasının en az 5 maç kapatılması lazım. Ama büyük ihtimalle şunu yapacaklar bence şu anda kuşlar çalışıyordur bence araya tüm milletvekilleri de girmiştir. Bu arada dün taraftarın yaptığını destekleyen bir siyasi partinin Ankara il başkanını da görevden almayan partiyi de kınıyorum açıkçası. Gerçekten çok ayıptır, sosyal medya hesabını kapattırmak çözüm değildir. Bunun dışında tribün kapatma cezası verirler, insanların biletlerini devrederler, bir dahaki maçta da aynı küfürler edilir bu kadar basit. Örtbas etmeye çalışırlar, tıpkı saldırganın serbest kalması gibi.

Gelelim Josef’in kırmızı kartına. Burda hakem yorum hatası yapmışsa kart kaldırılabilir. Biz geçmişte Rüştü’nün kırmızı kartını iptal etmiştik, hakem hatalı karar vermişti. Burda Josef de Souza’nın yaptığı arkadaşlarını korumak. Tabii ki kaldırılabilir, yeter ki niyet olsun. Ama atanmış kurullar bunu yapabilirler mi bunu hep birlikte göreceğiz.”

Kaynak:GundemBesiktas.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.