Arat o selfielerin altını dolduracaktır!

Spor yorumcusu Fatih Doğan, Beşiktaş’taki yeni dönemi Futbol Plus YouTube kanalında değerlendirdi.

Arat o selfielerin altını dolduracaktır!
A+
A-
8 Aralık 2023 09:17

İşte Doğan’ın açıklamaları:

“ARAT O SELFİELERİN ALTINI DOLDURACAKTIR”

“Başkan Hasan Arat ile seçim öncesi bir yayın çıkışı sohbet etmiştik. PSG ile ilgili kısmını söyleyeyim: Hem altyapı scoutlarının kullanılması, ortak havuzdan faydalanılması. PSG’nin uygun gördüğü, yetenekli, oynama şansı bulamayan isimler var. Uygun olan oyuncuların Beşiktaş’a transferi, kiralanması gibi konularda söylemde bulunmuştu. Bu network ağını oluşturacaktır. Bunu açıkladıysa, o selfieleri paylaştıysa o selfielerin altını dolduracaktır. Chelsea’nin yeni başkanıyla da ilişkilerinin olduğunu biliyorum. Chelsea’den de benzer durumdaki oyunculara bakılıyor. Suudi Arabistan tarafından çok emin değilim, orayla çok transfer falan konuşulmamış ama ilişki her zaman iletişimdir.”

“ÖNCELİK 6 VE 10 NUMARA”

“Önemli olan doğru yerlere doğru transferleri yapmak. Bir 6 numara birinci önceliğim benim. Josef De Souza sakatlandığı günden bu yana, Atiba bırakma kararı aldığından beri aynı şeyleri söylüyorum. Amir iyi bir 8 numara, iyi bir yardımcı oyuncu olabilir ama asla ve asla çapa görevi yapacak agresif bir oyuncu değil. Topsuz alanda çok iyi, topla ilişkisi iyi ama rakibi kesme konusunda yetersiz, baskı altında o sertliği oluşturamıyor. Kibar oyuncu, nahif oyuncu, bilekleri yumuşak ama Beşiktaş’ın 6 numarası asla değil. Onana’nın o psikolojiyle bu dakikadan sonra toparlanması çok mümkün değil, o yüzden bir 6 numara almaları lazım. İkincisi, kanat forvet diye diye Beşiktaş’ın başını yediler ama 10 numara ihtiyacı var. Beşiktaş’ın ivedilikle al ver yapabilecek, oyun kuruculuk yapacak Szymanski tarzı bir 10 numaraya ihtiyacı var. 10 numarayı aldıktan sonra stoper, sağ bek, sol bek diyorum ben.”

“TALISCA’DAN DAHA İYİLERİ VAR”

Talisca’nın bir menajeri var, enteresan. Ben Talisca’nın Çin’e gidiş sürecini bizzat çok yakından takip ettim. Hatta dönemin başkanı Fikret Orman şöyle bir şey demişti. Opsiyonu kullanıp 3 milyon Euro bir fark çıkıyordu. Fikret Orman bu teklifi kabul etmedi, bir duruş sergiledi. “Ben 3 milyon için bu mevzuların içine girmem” dedi çünkü Talisca’nın menajeri parayı çok seviyor. O avukatın, menajerin olduğu yerde yok gönül bağı, yok Beşiktaş sevgisi, bunlarla masaya geleceğini düşünmüyorum. Talisca ayarında birçok oyuncu var, ondan daha iyileri var. Beşiktaş taraftarında bir tat bıraktığı için Talisca ismi söyleniyor. Sayın Hasan Arat ilişkilerini kullanıp başkanla bu işi çözerse Talisca’yla ilgili de bir şey yapabilir. Talisca’yı bekleyeceğiz ama oyuncunun, menajerinin parayı bu kadar sevdiği bir ortamda çok fazla Talisca’ya umut bağlamamak lazım. Bunun altını çizmek isterim.”

“YÖNETİM BUGÜN KOLTUĞUNDA DEĞİLSE BU YÜZDEN”

“Transferler olacak. 6 ve 10 numara transferleri tamamlandıktan sonra sağ ve sol bek ihtiyacı da oluşabilir. Stoperi de bir yere kadar idare edebilirsiniz. Tayyip Talha çok özel bir oyuncu, oyun zekası çok ileride. O yüzden ben Tayyip Talha’nın hem Beşiktaş’ta hem Milli Takım’da, daha sonrasında Avrupa’da transfer yapabileceği büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Biraz olgunlaşmaya ihtiyacı var, şanssız bir dönem geçirdi. Yavaş yavaş gelsin. İkinci yarıya doğru yetişebilir, ikinci yarıda stoper ihtiyacı oluşmayabilir bu anlamda. O yüzden stoperden önce 6 numara ve 10 numara dedim, sonra sağ bek, sol bek. Stoper Tayyip Talha’nın durumuna göre değerlendirilebilir. Bir an önce takımı da değiştiremiyorsunuz. Kadro mühendisliği maalesef iyi yapılamadı. Şimdi 8-9 oyuncu Afrika Kupası’na gidecek. Beşiktaş’ın böyle bir problemi var. O gün uyarıları dikkate almayan yönetim bugün koltuğunda değilse, yönetim değişikliği olmuşsa işte bundan dolayı oldu. Kaçırdığınız bir süreç sizi nereye getiriyor. O gün yaptığımız eleştirileri, taraftarın sesini, gazetecilerin uyarılarını dikkate almalılardı. Takım çok iyi, şampiyonluğa gidiyoruz, buna inandılar, karşıdakini de inandırmaya çalıştılar.”

“RIZA HOCA’NIN ELEŞTİRİLMESİNİ KABUL ETMEM”

“Rıza Çalımbay’a eleştiri yapanlar hata yapıyorlar, erken davranıyorlar. Herkese saygım var ama burada bu kadar problem varken, takım olamayan bir oyuncu grubu varken takımın ortak dilinden değil de kendi dillerinden konuşan oyuncular varken ve bunların çoğunluk olması hocanın otorite kurmasında, işi düzeltmesinde ciddi sıkıntılar veriyorken ben Rıza Hoca’nın eleştirilmesini kesinlikle kabul etmem.”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.