Beşiktaş başkanı ve yönetimine karşı bir komplo var!

Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi, sponsorluk anlaşma töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş başkanı ve yönetimine karşı bir komplo var!
A+
A-
14 Ekim 2022 11:14

Çebi’nin sözlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

”Özellikle son zamanlarda bir algı operasyonu yürütülüyor. Buradan sadece taraftarıma seslenmek istiyorum. Beşiktaş taraftarına özellikle… Valerien Ismael’in eleştirildiği ve içine düşürülmeye çalışıldığı bir durum söz konusu. Bu durumun ben ne olduğunu söyleyeyim.

İşin içerisinde iki grup var. Bir sosyal medya tarafı. Bir de normal basın ve medya tarafı var.

Sosyal medyayla ilgili…

Eleştirilerin sebebinin arkasında tamamıyla Beşiktaş’taki yönetim kuruluna ve başkanlığına karşı bir düzenlenmiş tezgahlanmaya çalışılan bir komplo var.

O da takımın başarısız olması, takımın başarısız olması için hocanın aşağı çekilmesi ve hocayla sanki futbolcular arasında bir problem varmış gibi algılar yaratılarak takımın başarısız olması için. Bir plan içerisinde olanlar var.”

Ahmet Nur Çebi’den TFF başkanlığı yanıtı!

Beşiktaş Kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi, yapılan sponsorluk töreninde TFF başkanlığı ile ilgili soruyu yanıtladı.

Başkan Çebi’nin açıklamaları şöyle:

”Ben önceki federasyon seçiminde, orayla ilgili görevlendirme için ilgili talepler bana geldiğinde; Beşiktaş benim o an için önceliğimdi ama Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki her türlü vazife çok kutsaldır. Ama Beşiktaş da benim için çok önemli. Dolayısıyla, zor durumda olduğumuz şu günlerde; geçen sene, evvel senelerdeki pandemi döneminde Beşiktaş’ı sırtlamam gerektiğini düşündüm. Göreve geldim ve devam ediyorum. Ve bu göreve 3 yıllığına seçildim.

Böyle bir görev için; önümüzdeki seçimlerde TFF başkanlığıyla ilgili bir planım yok. Görevim, 3 yıllığına kongreden bana verilen yetki çerçevesinde başkanlık görevini tamamlamak. O sürece kadar görevimin başında olmak. Benim arzum ve isteğim bu, planım bu.”

Şampiyonluk kupasını hocamızla beraber kaldıracağız

Siyah beyazlı kulübün 1 numaralı ismi, yapılan sponsorluk anlaşması basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Çebi’nin sözleri şöyle:

KİMSE BENİ DURDURAMAZ

”Bu algı opersyonunu sosyal medyada yapanların bir çoğunun, bu işi şu andaki muhalefet olduğunu iddia eden kişiler tarafından özellikle maddiyat karşılığı yürüttüklerini iyi biliyorum. Bunu da defalarca söyledim ve söylemeye de devam edeceğim. Kimse beni durduramaz.

Ancak burada söylemek istediğim çok önemli bir konu var. Üç ay evvel burada seçim yapıldı. Ben herkese buraya gelin, lütfen aday olun. Beşiktaş’ta ne kadar çok aday fazla olursa. marka değeri o kadar yukarı çıkar dedim. Üç ay evvel seçime girmeyenler şu anda fellik fellik ‘Takım başarısız olsun, Ahmet Nur Çebi yönetimi gitsin ve biz de buraya gelip oturalım’ niyetindeler.

NEDEN 3 AY EVVEL YAPMADILAR?

Çünkü Beşiktaş kulübünü çok iyi toparladık. Eski sözleşmeleriyle sıkıntılı olan konularıyla ilgili büyük temizlikler yapıldı. Biz bunu Beşiktaş için yaptık. Dolayısıyla insanların iştahını kabardığını görüyorum. Ama neden bunu üç ay evvel yapmadıklarını anlayamıyorum. Dolayısıyla, zaman geldiğinde herkes aday olabilir ve olmaları da gerekir. Seçim bittikten üç ay sonra Beşiktaş takımının hocasıyla zor duruma düşürülerek ortaya bir başarısız takım çıkardılar.

YÖNETİMİN İSTİFASINI BEKLEYENLER BOŞUNA BEKLEYECEK

Yönetimin istifasını bekleyenler boşuna bekleyecekler. Seçim zamanı belli, üç yılı bekleyecekler. Ben de hocayla sözleşmem sürecinde devam edeceğim. Ve bu kupayı da onunla beraber kaldıracağım. Diğer bir de yazılı ve görsel. var. Oradaki eleştirileri anlamakta güçlük çekiyorum. Eleştiriyse kabul ediyorum. Yalnız konu eleştiri değil. Birçoğunda aşağı çekme var.

Yani konu ‘Şurada hata yaptı, burada hata yaptı’yı bırakıp cümlenin her bir satırında hocayı değersizleştirmeye çalışan bir kesim medya var. Özellikle Beşiktaş’ın bu sene en iyi takım olduğunu herkes biliyor. Dolayısıyla bu takımı başarılardan uzaklaştırmanın tek yolu da rakiplerimiz tarafından benimsenmiş olan yollardan bir tanesi de Beşiktaş takımını içeriden ve dışarıdan karıştırmaktır. Amaçları budur.

TARAFTAR BİZE VE HOCASINA GÜVENSİN

Hiçbir şekilde amaçlarının. Sadece taraftarıma buradan sesleniyorum. Lütfen bu komploları hazırlayanların oyunlarına gelmeyin. Taraftarınıza biz nasıl taraftarımıza sahip çıkmaya çalışıyorsak, taraftarın da aynı şekilde hocasına ve. sahip çıkmasını rica ediyorum. Bize güvensinler, hocalarına güvensinler. Şu anda hocayı eleştirecekleri herhangi bir durum istatistiki olarak olmamasına rağmen sabahtan akşama kadar yazılanların ne kadar art niyetli olduğu ve kimler tarafından kullanıldığını artık taraftarımın ve Beşiktaşlının görmesini ve takımına, başkanlığına, yönetimine, hocasına, futbolcusuna sahip çıkmasını rica ediyorum.

Hocayla futbolcular arasındaki mutluluğu en iyi bilenlerden biri benim. Hocasıyla ilgili eleştiri yapan bir tane futbolcum yok olmadığı gibi hocasını takdir eden, beğenen, değerlendiren bir takım var. Bunu da futbol kamuoyunun bilmesini rica ediyorum.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.