Beşiktaş Belediyesi eski Başkanı Murat Hazinedar tutuklandı

İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişlerince hazırlanan rapor üzerine yapılan suç duyurusuyla başlayan soruşturmanın detaylarında, Murat Hazinedar ve diğer şüphelilerin, 14 ayrı dosyada ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurma’, ‘rüşvet’, ‘irtikap’ suçları tespit edilerek cezaevine gönderildi.

Beşiktaş Belediyesi eski Başkanı Murat Hazinedar tutuklandı
A+
A-
16 Aralık 2022 10:10

Beşiktaş Belediyesi eski Başkanı Murat Hazinedar ile eski Başkan Yardımcısı Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil’in 14 ayrı rüşvet eylemini tespit eden savcılık, tutuklanmalarına karar verdi. Ruhsat için başvuranlardan, belediyenin Beltaş Vakfı’na bağış adı altında para yatırmalarının istendiği, yatırmayanların ruhsat başvurularının ise sonuçsuz bırakıldığı iddia edildi.

2017 yılında Beşiktaş’ta inşaat yapmak isteyen Mert İnşaat şirketi sahibi Hüseyin G.’nin, ruhsat başvurusunda eksiklik ve projede mevzuata aykırılık olmamasına rağmen, onaylanmayarak uzun süre bekletildi. Hüseyin G. belediyeye giderek ruhsatının neden onaylanmadığını sordu. O dönem Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi ile görüşen iş adamından, ruhsatın onaylanması için Beltaş Vakfı’na bağış adı altında 500 bin dolar yatırması istendi. İş adamı bu durumu Başkan Hazinedar’a aktardı ve parayı yatırmadı. Bunun üzerine ruhsatı 8 ay boyunca onaylanmadı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.