Beşiktaş JK Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, Dursun Özbek’e ateş püskürdü!

Serhan Çetinsaya, kendisini eleştiren Dursun Özbek’i topa tuttu.

Beşiktaş JK Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, Dursun Özbek’e ateş püskürdü!
A+
A-
3 Mayıs 2023 22:29

Beşiktaş JK Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, Galatasaray derbisi sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilgili kendisini eleştiren Dursun Özbek’e tepki gösterdi.

“İlerlemiş yaşına veriyorum”

Eleştirilerini yönelten Çetinsaya, “Ben burada bir Beşiktaş taraftarı olarak duygularımı ifade ediyorum. Evet, genç bir yöneticiyim ama bu geçmişten günümüze yaşamış olduğumuz haksızlıkları unutuyor olduğum anlamına gelmiyor. Derbide yarım saat yan yana durup kendisini ağırlamamıza rağmen beni tanımıyormuş gibi rollere bürünen ve babamın iyi niyetle dostluk çerçevesinde yapmış olduğu telefon konuşmasını yanlış algılayıp taraftarına şirin gözükmek için malzeme yapan Dursun Özbek’in bu talihsiz durumunu ilerlemiş yaşına veriyorum” ifadelerini kullandı.

Hakkındaki olumsuz görüşlere yanıt veren Serhan Çetinsaya, “Asırlık kulübümüze karşı son dönemde yapılan sert ifadeler, dayanaksız ithamlar ve ‘sahada kazanırız’ gibi provakatif açıklamalar üzerine, takımımız da maçı net bir skorla kazanınca, skora ithafen ‘eliniz boş dönersiniz’ anlamında bir ifade kullandım. Elbette kötü anlamda söylemedim, bunu konuşmak bile anlamsız. Olayı başka yere çekenlere ‘insanın fikri neyse zikri odur’ demek istiyorum. Yine de vicdan yapıp kendimi sorguladım. Hakkımda yazılanlara baktım, bana ahlak dersi veren yöneticinin açıklamaları hem bel altı hem de hadsiz ifadelerle dolu. Özellikle paralı tutulmuş bot hesaplar üzerinden bana ahkam kesen paylaşımların hemen hemen tamamı da küfürlü. Çocuklarım, eşim ve ailem üzerinden gelen tehditler, organize saldırılar, linç kültürü almış başını gidiyor. Sadece Galatasaray’a değil, bütün futbol camiasına sesleniyorum. Artık şu manasız linç kültürünü bırakalım” değerlendirmesinde bulundu.

“Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın adını anarken…”

 Koç ailesi ile ilgili iddiaları da yorumlayan asbaşkan, “Çok sevdiğim bir laftır ‘kişi, kendinden bilir işi’ Hesapsız kitapsız, Galatasaray’ın son bulduğum en üstteki açıklamasını alıntı yaptım diye kurgu aleminde yaşayan birkaç kişi kafasında yaşadığı polisiye roman dünyasından çıkamayıp olayı Koç ailesine bağlamış. Evimde bir tane Beko marka kahve makinesi var, tek bağlantım bu. Böyle ucuz yollu bağlantılar kurmak zihniyetinizin yansımasıdır. Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın adını anarken, Türk futbol literatürüne kazandırdığı ‘şerefli ikincilik’ lafını da ne için ve kime söylediğini de unutmayın. Bir Beşiktaş taraftarı olarak ayağımıza basılmadığı sürece her zaman efendiliğimizi koruduk, koruyacağız da. Diğer senaryolar için mücadelemiz asla bitmeyecek. Şunu da kimse unutmasın, 92-93 sezonunu yaşayan çocuklar büyüdü, Beşiktaş’ın hakkını sonuna kadar arıyorlar” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.