Beşiktaş JK Genel Kurul Üyesi Abdullah İlker Sungur, Kayseri’den Milletvekili Adayı oldu

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Genel Seçimler öncesi, Beşiktaş camiasından da tanınan isimlerin Milletvekili Adaylıkları dikkat çekiyor.

Beşiktaş JK Genel Kurul Üyesi Abdullah İlker Sungur, Kayseri’den Milletvekili Adayı oldu
A+
A-
23 Nisan 2023 17:16

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Genel Kurul Üyesi Abdullah İlker Sungur, İYİ Parti’den Kayseri 2. Sıra Milletvekili Adayı oldu.

Av. Abdullah İlker Sungur’un Milletvekili Adaylığı, Siyah-Beyazlı camiadan da büyük ilgi ve destek gördü.

Abdullah İlker Sungur Kimdir ?
Abdullah İlker Sungur, 1989 yılında İstanbul Beşiktaş’ta doğdu ve büyüdü.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’un çeşitli özel okullarında tamamlayan ve ana dili düzeyinde İngilizce konuşabilen Sungur, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Siyasete genç yaşlarda atılan Abdullah İlker Sungur, MHP Beşiktaş İlçe Yöneticiliği görevinden sonra üniversite hayatının son yıllarında MHP İstanbul İl Yöneticiliği görevini yürüttü. Ardından MHP İstanbul Siyasi Partiler ve Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Sungur, buradaki görevini de başarılı bir şekilde sürdürmüştür. Aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneklerinde de yöneticilik yapmaktadır.

İYİ Parti’nin kurucular kurulunda yer alan Sungur, partinin gerçekleştirdiği ilk kongrede İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

GundemBesiktas.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.