Beşiktaş kendini yendi

Beşiktaş JK Genel Kurul Üyesi Ali Engin, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Beşiktaş kendini yendi
A+
A-
4 Mart 2024 15:16

Daha önceki yazılarımda Beşiktaş için 2 ileri 1 geri tabirini kullanmıştım. Beşiktaş yine beni yanıltmadı, 2 hafta önce başlayan galibiyet serisi akşam Galatasaray maçı ile yine son buldu. 3 hafta ardı ardına kazanamayan bir Beşiktaş var bu sene. 2 maç kazansın 3. Maçı ya berabere yada mağlup bir Beşiktaş takımı var.

Akşam Galatasaray Beşiktaş ı yenmedi Beşiktaş kendi kendine mağlup oldu açıkçası golüde kendi oyuncusu kendi kalesine attı.

Sezon’un en kötü Galatasaray’ını yakalamışsın. İstediği gibi hücum yapamıyor, çok adamla rakip alana inemiyor, ürküyor maçtan . Yenilmeden buradan çıkmalıyım düşüncesi Cimbom’a oyun alışkanlığını değiştirtiyor. Sağdan Barış Alper, soldan Kerem ile hücumda çabukluk yakalayıp skoru erken bulalım, Mertens ve Torera ile göbeği koruyup buradan 3 puan ile ayrılalım diye kısır bir düşünce içine girdi erken golü bulunca. Erken gelen gol Beşiktaş’ı bozarken, Galatasaray ise anlamsız bir koruma içgüdüsüne girip eski halinden uzak bir oyun sergiledi. Okan hoca, dersini iyi çalışmış ve Beşiktaş’ın defolarından yararlanmayı düşünürken, Beşiktaş’ın ise yine ne oynadığını anlayamadık maalesef. Rakip 3 kişi

ile Beşiktaş’a pres yapıp defanstan çıkmasını engellerken, Beşiktaş etkili ayaklarını oyunun kenar bölgelerine atıyor ve maçı adeta kendi eli ile rakibine teslim ediyordu. İlk yarıda iyi olmamasına rağmen sahanın hakimiyetini ve oyunun kontrolünü elinde bulunduran Galatasaray, Beşiktaş’ın mücadeleye ortak olmasına izin vermedi.

İkinci yarıda yapılacak hamleler ile oyun lehimize döner mi diye boşuna bekledik. Çünkü, Santos ihtiyaç olan zamanda değil, kendi istediği zamanda değişiklikleri yaptı. Bu da Beşiktaş’ın kazanmasına yetmedi. 60-70 nci dakikalarda takım irtifa kazanmışken gerekli hamleler yapılmayınca yani Cenk ve Semih değişikliği yapılmayınca ya da geç kalınınca tekrar oyun hakimiyetini Galatasaray’a kaptırdık. Mertens ve Torera kazandıkları topları dripling ile rakip alana taşırken, onların boşaltacakları alanları Kerem ile kapatan ve sorumluluk alıp profesyonelliğin gereğini yapan Galatasaray’lı oyuncular Beşiktaş’lı oyunculara göre daha iyi mücadele ettiler.  Beşiktaş’ta ise, Muçi’den başka topu ileriye taşıyabilecek oyuncunun olmaması, onun da önünün her seferinde 2 kişi ile kesilmesi Beşiktaş’ın rakip kalede etkili olmasını engelledi. Daha sonra oyuna giren Gezzal’ile birlikte rakip kale önünde 2-3 fırsat yakalamamıza rağmen başarılı olup, tabelayı değiştiremeyince sahadan mağlubiyet ile ayrılmak kaçınılmaz oldu.

Beşiktaş’ta, eteklerdeki taşların dökülme zamanı geldi. Doğru adamlar gönderilip yanlış adamlar ile yola devam edilmesine sebep olanlar hesap vermeli. Bu gidiş iyi gidiş değil. Böyle giderse seneyi de kaybedeceğiz, haberiniz olsun.

Ali ENGİN GündemBJK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.