Beşiktaş’a Güneş doğdu!

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Masis Kuyumcu, GundemBesiktas.com okurları için yazdı.

Beşiktaş’a Güneş doğdu!
A+
A-
31 Ekim 2022 12:45

Beşiktaş yönetimi biraz geç de olsa akıllıca bir karar alarak Fransız hoca ile bu işin yürüyemeyeceğini görüp görevden aldı.

Kenarda motive olmuş bir hocanın varlığı, galibiyetin ilk anahtarıdır. Dolayısıyla galibiyet önce Şenol Güneş’e yazar. Sonra da görevlerini çok iyi yapan futbolcu kardeşlerimize…

Şenol hocanın gelmesi ile takımın sahadaki coşkusu, taraftarın tribündeki coşkusu ve omuz omuza görüntüsü çok güzel bir bütünleşmeydi.

Bu da sonuç kadar değerliydi.

Beşiktaş taraftarı galibiyet gelmese bile takımıyla, oyuncularıyla, hocasıyla gurur duymak istiyor. Takımını işte böyle azimli, çalışkan ve istekli görmek istiyor.

Şenol hocanın elinde sihirli değnek yok ama usta teknik adam yaptığı küçük dokunuşlarla Beşiktaş’a güneşli günlerin geleceğini müjdeledi. Hocanın oyun felsefesinde her zaman öne doğru oynamak var. Amaç dikine, en kısa sürede rakip kaleyle buluşmak. Skor üstünlüğünü eline geçirdiğinde de geriye yaslanmadan oynamak.

Maçta coşku ve istek muhteşemdi. Bütün oyuncular bu maçın tek sonucunun Beşiktaş adına galibiyet olduğunu maçın ilk dakikasından itibaren herkese hissettirdiler. Tempo yapabilmek her takımın arzuladığı bir şey. Bunu icraata çevirmenin yolu da kaliteli ayaklardan geçiyor. Beşiktaş, takım olarak buna fazlasıyla sahip.

Kaleci olmak zordur. Kurtarışlarınızdan çok yaptığınız ufak hatalarla da gündemde yerinizi alırsınız. Bir iki temel hata yapsa da uzun zamandır oynamayan Mert Günok ilerideki maçlarda daha iyi bir performans göstereceğini düşünüyorum.

Tayyip’i kutlamak lazım gösterişi yok ama katkısı büyük. Formayı giydiği her maçta takımın iyi isimlerinden biriydi. Aynı şeyi maalesef Masuaku için söyleyemiyorum. Sadece bu maçta değil diğer maçlarda da yapmış olduğu sorumsuzlukları anlamak mümkün değil.

Beşiktaş topa sahip olduğunda tehdit yaratan bir takım. Orta alanda Gedson pas trafiğini çok iyi yönetti.

Oyuna katkısı müthişti. Fiziğiyle, ikili mücadelesiyle ve attığı boş koşularla oyunu inanılmaz zorladı.

Ümraniyespor’a karşı hücum hattı tıkır tıkır işledi. Bundan sonraki maçlarda da bunları yine göreceğiz. Yalnız bazen de skoru korumak gerekir bunu belirli bölümlerde topa sahip olarak bazen de topun arkasına geçip doğru savunma yaparak gerçekleştirirsiniz. Şenol hocanın bunu zamanla oturtacağını düşünüyorum.

Bazı maçlar vardır. Birilerinin çıkıp, sonucu değiştirmesini beklersiniz. Bu maçta da iş yapması beklenen tüm oyuncular sonuca katkı yaptı. Alınan 3 puan değeri ama Beşiktaş’ı zor bir fikstür bekliyor. Galatasaray derbisinden alınacak 3 puan takımı,taraftarı yeniden bambaşka bir havaya sokar.

Masis KUYUMCU/ GundemBesiktas.com 

ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. Cenk Cemil dedi ki:

    Hepimiz aynıyız aynı ! İşin özünden çok kabunda kalıyoruz ! Ismael Hoca ilk geldiğinde lig şampiyonu Trabzon deplasmanına çıkmıştı !Ve orada galibiyeti kaçıran takım Beşiktaştı. Şenol Hoca ise, gelir-gelmez ligin sonuna demir atmış Ümraniye maçına çıktı ! Gereksiz şişirilme yok mu bu işte ? Bence var. Bzi böyle sadece gördüklerini yazan insanalrız işte ! İşlerin özleri bizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor !