Beşiktaş’a nokta atışı transferler…

Önder Özen ve Metin Tekin, Beşiktaş için transfer vurgusu yaptı.

Beşiktaş’a nokta atışı transferler…
A+
A-
14 Aralık 2023 20:09

Önder Özen ve Metin Tekin, Beşiktaş’taki kadro dışı kararını ve gündemi değerlendirdi.

Önder Özen, kadro bışı kararının hem mali hem de kadro yapısı için etkilerini, şu sözlerle değerlendirdi:

SORUNLU OYUNCULARA MÜŞTERİ ARAMAK!

“Aboubakar, dünyanını her yeri için mali değer taşıyan bir oyuncu. Rosier ve Ghezzal aynı şekilde. Bailly’nin de Premier League geçmişi var ve sakatlıklar nedeniyle soru işaretleri çok olsa da bir değeri var. Şimdi bu oyuncuları kadro dışı bırakınca, bu şu anlama geliyor; sorunlu oyuncularınıza müşteri bulmaya çalışacaksınız. Kadro dışı bırakmak yerine, bunu duyurmak yerine kadroya almadan, oynatmadan devam edilebilirdi.

İPLER OYUNCULARIN ELİNE GEÇTİ 

Kadro dışı açıklaması yaptığınızda oyuncu şunu düşünüyor; İpler benim elime geçti. Yani en başta mali olarak hata. Kiralık olsa hadi neyse ama oyuncunun bonservisi sizdeyse kadro dışı kararı bir hatadır.

“NOKTA ATIŞI TRANSFERLER…”

“Beşiktaşlılar, Aboubakar’ı gelir gelmez çok bağrına bastı. Şimdi de ‘gitsin’ diye konuşuluyor. Beşiktaş’ta memnun olunmayan herkes, ayrılmış oldu. Taraftar yönetimden memnun değildi, değişti. Oyunculardan memnun değildi, kadro dışı kararı alındı. Ocak döneminde artık nokta atışı transferlerle Beşiktaş için şartlar artık iyi sonuçlar için uygun hale gelir.

Beşiktaş’ın efsanelerinden Metin Tekin ise kadro dışı kararına şu sözlerle yorumda bulundu:

“CESARET GÖSTERGESİ DEĞİL”
Beşiktaş’ta ciddi sorunlar var. Bu yönetilebilir sorunlar mı yoksa yönetilememekten kaynaklı mı bilemiyoruz? Ama bu kadro dışı kararı bir cesaret göstergesi değil, risk alıyorsun. Bu takımlar yarışmak için var, bunu unutmayalım.

“KARAR SONRASI YENİLENME ÖNEMLİ”
Altyapı oyuncularına önem vermek güzel ama sadece kendi gençlerinle mücadele etmek, yarışmak hiç kolay değil. Umarım böyle bir düşünceleri varsa başarırlar ama ben devre arasında çok önemli oyuncular alınacağını düşünüyorum. Bu kadro dışı kararından sonra yenilenme, çok önemli.

Kaynak: Vole

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.