Beşiktaşlı Daum Adem vefat etti

Beşiktaşlılığı ve “Daum” lakabıyla bilinen Adem Hurma, ailesiyle birlikte depremde vefat etti.

Beşiktaşlı Daum Adem vefat etti
A+
A-
16 Şubat 2023 15:34

Yaşanan deprem felaketinin ardından Osmaniyespor ile şampiyonluklar yaşayan teknik direktör Adem Hurma, eşi ve 2 çocuğu ile enkaz altında vefat etti.

30 yıla yaklaşan kariyerinde 3. Lig, 2. Lig ve Bölgesel Amatör Lig’de görev yaptığı takımlara başarılar yaşatan Daum Adem’in tek isteği Osmaniye’de yetişen genç sporcuları ülke futboluna kazandırmaktı.

Beşiktaş aşkı ve Daum lakabı

Adem Hurma’yı anlatan yakın arkadaşı ve alt yapı teknik direktörü Nuh Kurt, “Adem Hurma’nın hayatında 3 aşkı vardı: 1-Ailesi, 2-Osmaniyespor, 3-Beşiktaş. Futbol için gecesini gündüzüne katar dersler çalışır. Premier Lig, La Liga ve Bundesliga, Ligue 1 gibi önemli ligleri takip eder ve taktiklerini analiz edip anlatırdı. En çok da Alman ligini seviyordu. Hem taktik, hem performans hem de fiziksel dökümlerini not defterine kaydeder, antrenmanlarda ise oyuncularına vizyonları için bilgilerini aktarırdı. Cristoph Daum’un oyun anlayışını, sistemini benimsemesi nedeniyle ‘Daum Adem’ lakabı takmışlardı” ifadelerini kullandı.

Sergen Yalçın, Samet Aybaba ve Hayaller…

Daum Ahmet’i tanıtmaya devam eden arkadaşı, “Samet Aybaba’yı çok sever. Ve onun bir gün Milli Takım’ın başına geçeceğini iddia ederdi. Samet Aybaba, Beşiktaş’ta teknik direktörlük yaptığında sürekli onu arar gençlerle büyük başarılar yakalayacağına inandığını söylerdi. Ve o dönem Beşiktaş genç takımıyla ligi 3. bitirdiğinde çok mutlu olmuştu. Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’ın elinde kısıtlı kadro ile nasıl şampiyon olduğunu anlatırdı. Ve Samet Aybaba gibi teknik direktör, Abdurrahman Keskiner gibi ünlü Film yapımcısının çıktığı Osmaniye’den dünya çapında futbolcularında çıkacağını iddia ederdi” diye aktardı.

İşimiz ticaret değil, futbol

Adem Hurma ve ailesinin çektiği zorlukları dile getiren Kurt, “Futboldan para kazanmamıştı. Çocuklarına bir şeyler bırakmak için kapı ve pencere üzerine dükkan açtı. ‘Futbol adamı başka bir iş yapamaz’ derler ya, yatırdığı parayı batırdı ama hiç üzülmedi. ‘Bizim işimiz ticaret değil, futbol’ dedi. Sonra da dükkanı kapattı” açıklamasında bulundu.

(Kaynak: CNN Türk)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.