Beşiktaş’ta 2-3 ayrılık olabilir

Beşiktaş, lige verilen Dünya Kupası arasında yaptığı 9 günlük iznin ardından çalışmalarına yeniden başladı.

Beşiktaş’ta 2-3 ayrılık olabilir
A+
A-
26 Kasım 2022 23:47

A Spor Beşiktaş muhabiri Sercan Dikme ve Sabah gazetesi Beşiktaş muhabiri Ogün Şahinoğlu, Beşiktaş’ın hazırlık kampından gelişmeleri aktardı.

İşte ikilinin açıklamaları:

“Hocanın Masuaku üzerinde açıklamaları oldu. Kimleri yetersiz gördüğünü biz anlayabiliyoruz. Bahsettiği isimlerden biri Masuaku. Onun dışında Valentin Rosier, Dele Alli hocanın henüz yeterli görmedikleri. Saiss’in de çok iyi bir oyuncu olduğundan bahsetti ama performansının daha üst seviyede olması gerektiğini belirtti. Şenol Hoca; “Fiziksel eksiklikler var ama zamanı mı bu fiziksel yüklemeleri yapmanın, bundan emin değiliz. Takımı yukarı çekmek için yapmamız gereken güç, kuvvet antrenmanları” diyor. Fiziksel yüklemelerin olmayacağı bir zaman gibi. Muhtemelen Antalya kampında da oyuncuların kuvvetini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılacak çünkü sakatlıkların çok fazla olduğuna hoca da katılıyor. Hocanın açıklamalarından anladığımız 6 maç daha bu kadroyla devam edecek. Ama oyuncu almayacağız dediği noktada bir şey daha söyledi, oyuncu bakıyoruz dedi. Kim kalır kim gider, 6 maçta göstereceği performansa bağlı. 12 Ocak’ta görürüz hocanın raporunu ama performansından memnun olmadığı oyuncuları da anlayabiliyoruz rahatlıkla. Savunma hattındaki bütün mevkileri saydı neredeyse.

Beşiktaş yabancı bir sol bek bakıyor Masuaku yerine, hocanın açıklamalarını dinledik, bunu o açıklamalardan gayet anlayabiliriz. Bir stoper isteği de var, ön libero ve kanat isteği de var ama sanki günümüz şartlarında bir sol bek transferi kesin yapılacak öncelik bu. Diğerleri için sanki beklenecek gibi.

Beşiktaş’ta 14 yabancı var. Hadi Masuaku’dan çıktınız, yerine bir ekleme yaptınız ama devamında stopere, kanada, ön liberoya ekleme yapabilmeniz için elinizdeki Welinton, Montero gibi oyunculardan bir şekilde çıkış yapmanız gerekiyor ki yabancı kontenjanında kendinize yer açabilesiniz. Şenol Hoca çok net söylemese de bu oyuncu grubu için kupa maçının da dahil olduğu 6 maçlık periyot son şans. Burada kötü performans sergileyenlerle ilgili yönetimle yapacağı görüşmenin ardından 2-3 ayrılık olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.